علت مرگ خرس قهوه ای و توله اش همچنان در دست بررسی است/ منطقه فاقد مانع و نگهبان است


علی سالاروند در گفت وگو با خبرنگار فارس، در خصوص انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای و توله آن در ارتفاعات کوه الیگودرس، اظهار داشت: به محض دریافت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرس. خبر، به منطقه رفت و موضوع را بررسی کرد.

وی افزود: به دلیل صعب العبور بودن و دورافتاده بودن منطقه، وجود یخ و برف در منطقه نیز به دلیل ناپدید شدن برخی آثار تلفات این حیوانات و پس از گذشت مدت نسبتاً طولانی از تلف شدن خرس قهوه ای و توله آنها است. علت اصلی مرگ هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی متشکل از کارشناسان محیط زیست و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و اداره محیط زیست شهرستان الیگودرس به منطقه اعزام شدند. برای بررسی کامل موضوع.»

سالاروند با بیان اینکه پس از پایان بررسی، نتیجه به محیط بانان و رسانه ها اعلام می شود، خاطرنشان کرد: در صورت اثبات عامل انسانی باعث تلف شدن این حیوانات، پیگیری های لازم برای شناسایی و برخورد انجام می شود. با علل

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این منطقه پاسگاه دارد یا خیر، توضیح داد: منطقه حدود ده ساعت پیاده روی دارد، در سال های گذشته هیچ پاسگاهی برای منطقه در نظر گرفته نمی شد و محیط جذب نمی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: البته دسترسی به این منطقه واقعا سخت و بسیار سخت است.

سالاروند خاطرنشان کرد: حدود یک ماه است که به دنبال ماده ۲۳ برای راه اندازی پاسگاه در این منطقه هستیم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه متاسفانه فرهنگ شکار و صید حتی در بین قشر تحصیلکرده نیز وجود دارد، گفت: یکی از راه های حفاظت از محیط زیست و حیات وحش فرهنگ سازی است که امیدواریم مورد رضایت قشر از جامعه باشد. رسانه ها.” حضور جدی در این زمینه داشته باشیم.»

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید