عدم ورود واحدهای صنفی به فهرست بها از این پس موجب جریمه می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، سیروس ابراهیمی در حاشیه جلسه تنظیم بازار در گفت وگو با اصحاب رسانه اظهار داشت: از زمانی که دولت در دهه سوم اردیبهشت ماه حمایت خود را اعلام کرد، تلاش کردیم بازار را برگزار کنیم. هر ۱۰ روز یکبار تشکیل جلسه می دهد و تا حد امکان برای حل مشکلات موجود نظارت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان افزود: در این جلسه که با دستور کار مشخصی برگزار شد، گزارشی از وضعیت بازار استان و کالاهای موجود ارائه شد و در حال حاضر مشکل خاصی در تامین اولیه نداریم. کالاهایی که مردم به آن نیاز دارند».

ابراهیمی با اشاره به اینکه مواد اولیه موجود در انبارهای استانداری شامل: شکر، برنج، مرغ و گوشت قرمز به اندازه کافی ذخیره شده است.

وی افزود: این مرغ منجمد محصول مرغداری های خانگی است که بخشی از آن توسط شرکت پشتیبانی امور دام الجهاد خریداری و به صورت سالم در سردخانه های استانداری نگهداری می شود و در مواقع لزوم وارد بازار می شود.

ابراهیمی بر لزوم اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص اصلاح برخی از مقررات مربوط به تعزیرات حکومتی در حوزه بازار تاکید کرد و گفت: اخیرا میزان جرائم و برخورد با متخلفان بازار در حوزه تولید، توزیع و فروش کالا افزایش یافته است. خدمات معاون اول رئیس جمهور در ۷ ماده و ۵ تبصره در جلسه امروز استانداری ابلاغ شد که این موارد به اعضای کارگروه تنظیم بازار گزارش شده است.

ابراهیمی افزود: از بازاریان محترم می خواهم که کالا و خدمات را با رعایت موازین قانونی، شرعی و اخلاقی ارائه کنند چرا که ما در قبال امور مردم مسئول هستیم و باید از منافع مردم در مقابل تخلفات احتمالی دفاع کنیم.

وی افزود: در این راستا قانونی وضع شد و از طریق اتحادیه ها، فهرست بها تمامی کالاها و خدمات تهیه و از طریق مجمع صنفی به اتحادیه های مختلف ارسال شد و لازم است قیمت کالاها و خدمات به نشانی خود نشان داده شود. عموم مردم مراجعه کنند.» بازرسان و اتحادیه ها در صورت تخلف از عدم قیمت گذاری، گران فروشی و غیره.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید