عدم اقدام هماهنگ از پاشنه آشیل برای پیشگیری از اعتیاد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، ۵ خرداد و ۶ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. کنفرانس بین المللی سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر از ۱۷ تا ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷ در وین برای بیان عزم سیاسی کشورها برای مبارزه با بلای خانمان سوز مواد مخدر برگزار شد که در آن سندی با عنوان CMO توسط کشورهای شرکت کننده به تصویب رسید.

این سند سیاست جامع اقدامات انجام شده توسط کشورهای شرکت کننده در زمینه کنترل مواد مخدر را تشریح می کند و آنها را متعهد می سازد که به اقدامات قاطع بین المللی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر ادامه دهند.

در این همایش سندی در ۴ فصل تهیه شد که شامل بیش از ۳۵ اقدام عملی از جمله ارزیابی مصرف، پیشگیری از طریق آموزش، نقش رسانه ها در بازگشت و درمان معتادان به جامعه، ریشه کنی مزارع غیرمجاز خشخاش، و از بین بردن مواد مخدر عمده. شبکه های قاچاق، همکاری حقوقی کشورها و … را درگیر کرده است.

فقدان اقدامات هماهنگ برای جلوگیری از پاشنه آشیل

به گفته سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی، ایران تنها کشوری است که با تمام توان با فروش، قاچاق، سوء مصرف و سوء مصرف مواد مخدر مبارزه می کند. چندین سال پیش و به گفته مسئولان مبارزه با مواد مخدر، تحریم ها مبارزه با مواد مخدر را برای ایران سخت کرده بود، علاوه بر این، نقص در قانون مبارزه با مواد مخدر باعث شد که مسئولان در این راه نتایج قابل توجهی نداشته باشند.

اگر بیانات مقام معظم رهبری در مبارزه با مواد مخدر در سال های اخیر را بررسی کنیم، متوجه می شویم که پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب اسلامی هنوز موفق به پیشگیری از اعتیاد نشده ایم و از سوی دادستان کل کشور به ما اطلاع داده شده است که شما می تواند این را در زیر بگوید او می رود خواندن:

عملکرد جمهوری اسلامی در میدان مبارزه مواد مخدر ۴۳ سال پس از انقلاب اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به اینکه تولید مواد مخدر و روانگردان در افغانستان و در مجاورت جمهوری اسلامی ایران رو به افزایش است و از سوی دیگر تحریم کشورهای استکباری و استعمارگر بر جمهوری اسلامی ایران مانع از دسترسی ایران به مدرن می شود. به معنای. ابزارهای همکاری بین المللی ایران با جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر با تکیه بر اعتقادات و اندیشه های اسلامی در سه محور پیشگیری، درمان و مبارزه با کلیه اقدامات غیرقانونی مرتبط با مواد مخدر تلاش و فعالیت فراوانی انجام داده است.

چنانچه دستگاه های مسئول مطابق با سیاست های کلی نظام و قوانین مربوطه در زمینه مبارزه با مواد مخدر، در انجام وظایف خود تلاش مشترک و هم افزایی داشته باشند، جمهوری اسلامی به دستاوردهای بسیاری دست خواهد یافت.

اگر مقامات مسئول بر اساس سیاست های کلی نظام و قوانین مربوط به مبارزه با مواد مخدر، همت کنند و در انجام وظایف خود هم افزایی کنند، جمهوری اسلامی به دستاوردهای بسیاری دست خواهد یافت. عملکرد جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر، روانگردان ها و پیش سازها.

بن بست مبارزه با مواد مخدر در این سال ها چیست و هنوز دغدغه رهبر معظم انقلاب برطرف نشده است؟

از جمله مواردی که باعث دعوا شد مواد مخدر در خاتمه، فقدان اقدامات هماهنگ و همه جانبه برای پیشگیری از اعتیاد و مقابله با تهدیدات و آسیب های وارده به جامعه ناشی از جرایم مواد مخدر و نیز آسیب نرساندن به پایگاه مالی قاچاقچیان و بلاتکلیفی و قطعیت اجرا وجود داشت. از شتر

فقدان اقدامات هماهنگ برای جلوگیری از پاشنه آشیل

اصلاح قانون کنترل مواد مخدر چطور؟

همکاران ما در قوه قضائیه، فرماندهی مبارزه با مواد مخدر و نیروهای مبارزه با مواد مخدر با علاقه تلاش کردند و تلاش کردند. جری تهیه و پیشنهاد پیش نویس قانون جامع بر اساس تجربیات گذشته و رفع نواقص قوانین و رویه ها. انشاالله این اقدامات در مبارزه با مواد مخدر، روانگردان ها و پیش سازها موثر باشد.

در سه سال گذشته که موضوع آسیب های اجتماعی دغدغه اصلی رهبری بود، عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مواد مخدرآیا بین پلیس، قوه قضائیه و سایر طرف های درگیر در مبارزه با مواد مخدر اختلافاتی وجود داشت؟

یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی اعتیاد به مواد مخدر است که گاهی از آن با عنوان اعتیاد یاد می‌شود مادر جنایات با توجه به رویکرد مواد ۱۵ و ۱۶ اصلاحی قانون مبارزه با مواد مخدر که برای بازپروری، درمان و مراقبت های پس از ترخیص معتادان متجاهر پیش بینی شده است، رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی، کل نیروی انتظامی و قوه قضائیه علاوه بر رسیدگی و درمان معتادان، تصمیم گرفت برای تربیت حرفه ای و برخورد شغلی آنان و بازگشت آنان به آغوش خانواده و جامعه تدابیری اتخاذ نماید که به فضل خداوند متعال در این امر تاج گذاری شده است. توجه.