طفره رفتن سخنگوی کاخ سفید به رفتار فریبکارانه بایدن در سفرش به ریاض – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اینترنتی آمریکایی گهواره، “وابسته بایدنرئیس جمهور ایالات متحده در حال برنامه ریزی است Rize وی در حالی به عربستان سعودی سفر می کند که از شرکت کشورهای آمریکای لاتین در اجلاس قاره آمریکا با موضوع “نقض حقوق بشر” جلوگیری می کند.

در همان زمان، کارن ژان سخنگوی کاخ سفید صبح دوشنبه ۶ ژوئن در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که این برنامه سفر می کند Rize ساخته شده از بایدنبرای عربستان سعودی این به نفع منافع ملی ایالات متحده است.

این مقام آمریکایی دلیل سفر را توجیه می کند بایدن وی به ریاض گفت: «اگر متوجه شود که معامله با یک رهبر خارجی به نفع ایالات متحده است و چنین تعاملی می تواند عواقبی داشته باشد، این کار را خواهد کرد.

قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بایدن او قول داده بود که پادشاهی عربستان سعودی را به پرونده ای بسپارد مهم نیست در روابط خارجی آمریکا و دریافت غرامت از محمد بن سلمان به خاطر قتل وحشیانه جمال خاشجی روزنامه نگار سعودی-آمریکایی.

اما الان سفر کن بایدن ریاض در زمانی اتفاق می افتد که واشنگتن با فشار فزاینده ای برای کاهش بحران انرژی جهانی ناشی از تحریم ها علیه روسیه مواجه است.

سخنگوی کاخ سفید گفت: شکی نیست که منافع مهمی بین دو کشور مشترک است و رئیس‌جمهور پادشاهی عربستان سعودی شریک مهمی در مجموعه‌ای از ابتکارات، هم در منطقه و هم در منطقه است. در نشست خبری صبح امروز در اطراف مایل خم شدن»

در کنفرانس مطبوعاتی، سخنگوی کاخ سفید پرسید بایدن چگونه یک رابطه دوستانه با یک مرد را توجیه کنیم بر اساس اطلاعات آمریکا او پشت شکنجه و تکه تکه کردن خاشقجی بود، در حالی که چندین کشور در آمریکای لاتین به دلیل «نقض حقوق بشر» از حضور او در اجلاس قاره آمریکا جلوگیری کردند. علیرغم این سوال، سخنگوی کاخ سفید پاسخی نداد و آن را یک سوال “فرضی” دانست و افزود: [آسیای غربی] اتفاق خواهد افتاد “.