طرح پیشنهادی مخاطبان فارس برای کاهش تولید زباله بیشتر


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ضرورت حل معضل زباله در استانداری های شمالی عنوان یکی از مطالبی است که عموم مردم در شوالیه انسان منتشر کرده اند و به اهمیت آن پرداخته اند.

سوژه در ضبط و شفاف سازی موضوع خود نوشت: مشکل زباله به ویژه در شهرهای شمالی بر هیچکس پوشیده نیست و دلیل آن مدیریت ضعیف و هزینه های بالای ساماندهی زباله های ته نشین شده در محیط زیست است. اما این مشکل قابل کنترل و حتی سودآور است. پس از تحقیقات و بررسی های فراوان به این نتیجه رسیدیم که اگر هر خانواده روستایی مدیریت پسماند را از داخل خانه شروع کند، مشکل زباله در این شهرستان حل می شود و برای طرح خود بلوک ۱.۵×۱.۵ متری در کنار آن ایجاد می کنیم. هر خانه ای که خانه ای در روستا طراحی کرده است که می تواند به راحتی و با هزینه کم زباله های بیشتری را به خاک بسیار مغذی تبدیل کند. پیشنهاد می شود وزارت کشور روستاییان را موظف به انجام و نظارت بر این کار کند. نویسنده این پروپوزال چندین سال است که این کار را انجام می دهد و بسیار ساده و موثر است.

حضار در توضیح موضوع خود، مدیریت ضعیف و هزینه بالای مدیریت پسماند را دو دلیل مشکل زباله عنوان کردند.

در خصوص وضعیت پسماند گیلان و شهرستان های این استان، خبرنگاران این خبرگزاری بارها وضعیت پسماند شهرها را پیگیری و با کارشناسان به منظور نمایش معابر و کنترل وضعیت پسماندها به گفتگو پرداخته اند تا مشکلی پیش نیاید. حاد می شود و باید توجه داشت که اکنون وضعیت زباله در گیلان وضعیت مطلوبی ندارد و به گفته برخی به بحران تبدیل شده است.

البته نیاز به زباله وجود دارد و علاوه بر اینکه دولت باید اقدامات اساسی را انجام دهد، شهروندان نیز باید در کاهش تولید زباله مشارکت داشته باشند و به نوعی دولت ها را در کنترل زباله و کاهش تولید زباله همراهی کنند.

سازمان ثبت احوال مدعی است که طرح پیشنهادی را اجرا و استفاده می کند و حتی فضایی را برای جمع آوری زباله های تعدادی از همسایگان خود در نظر گرفته است و وزارت کشور می تواند با مشارکت دهیاران و یاوران روستا تولید را کاهش دهد. اطلاع رسانی به مردم کمک به زباله.

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید