ضرورت دفاع از حقوق کارگران/خط تولید کشور بدون کارگر زمین‌گیر است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر لاهرود اظهار کرد: اعتراض کارگران حق است و باید رسیدگی شود اما عده‌ای اجازه نمی‌دهند و بدخواهان نظام اگر چه از این حق‌خواهی سو استفاده می‌کنند اما باید دقت داشت که این قشر در برهه‌های مختلف با وجود مشکلات زیاد کنار اسلام و نظام و انقلاب و ولایت ایستاده اند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ جامعه کارگری متعهد ترین، آگاه‌ترین، بصیرترین هستند که نمی‌شود از آنها تشکر کرد (به تبع پیامبر (ص) دست شماها را می‌خواهم ببوسم! و این موضوع نهایت تشکر و سپاس و قدردانی و ارزش داشتن کارگران است.

امام جمعه لاهرود افزود: برای افزایش اشتغال و بیکار نبودن کارگران باید قراردادهای موقت اصلاح شود و در کنار آن نیاز به سرمایه گذاری و مدیریت کارآمد دولتی داریم که در این راستا توسعه و افزایش شرکت‌های دانش بنیان در کاهش آمار بیکاری مؤثر است.

حجت‌الاسلام صفری با اشاره به ظرفیت کشور در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: دشت کویر و لوط در دنیا بی‌نظیر است با پنل خورشیدی در آن دشت کل برق مملکت تأمین می‌شودو باید از چنین ظرفیت‌هایی برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال کارگران بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته ارزشمند معلم باید کاری کنیم دانش آموزان ما دارای هویت ملی بشوند شخصیت‌های ملی و ارزشی و قهرمانان بزرگ را به دانش‌آموزان بشناسانیم و مسئولان و مدیران باید عمل جدی و مجاهدانه داشته باشند.

امام جمعه لاهرود همچنین قاچاق کالا و ارز را ضربه‌ای مهلک بر بدنه تولید و اقتصاد ملی دانست و گفت: با همکاری مسئولان و مردم باید دست‌های دلالان و منفعت طلبان و فرصت‌طلبان مافیایی قطع شود و جلوی قاچاق و دزدان هم گرفته شود چرا که قاچاق ضربه به تولید است.

حجت‌الاسلام صفری با اشاره به مشکلات مردم منطقه در حوزه زیرساخت‌ها بیان کرد: راه روستای لنج آباد و چندین روستای دیگر زیر سازی و آسفالت شود که چندین سال است مسئولان قول می‌دهند ولی اقدامی در این راستا انجام نمی‌شود.

وی به مشکل زیرسازی زیرگذر اتوبان روستای ارباب کندی و لنج آباد علیا اشاره و اذعان کرد: در این منطقه اهالی با مشکل جدی مواجه هستند و در عین حال اهالی و احشام نمی‌تواند عبور کند و باید مسافت طولانی را طی کنند تا از مسیر دیگری برای آمد و رفت استفاده کنند.