ضرورت استفاده از توانمندی های قوه مجریه برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، استفاده از خدمات، رضا رحیمی نسب، مدیرکل امور مجلس و بنیاد طرح های شهید و امور ایثارگران در نشست نمایندگان دستگاه های اجرایی در خراسان رضوی که ظهر امروز در هتل سامان مشهد برگزار شد، گفت.

وی افزود: اگر هر سازمانی بتواند مشکلات شهدای خود را حل کند، ما نیازی به نهاد نداریم.

مدیرکل امور مجلس و بنیاد طرح های شهید و امور ایثارگران با اشاره به مصوبات مجلس نمایندگان گفت: حدود هزار و ۵۶۰ مصوبه در مجلس برای حل مشکلات ایثارگران وجود دارد که ۱۹ درصد آنها و ۸۱ مصوبه دارای مصوبه است. اجرا شده است. درصد آنها نیاز به مشاور دارند تا در این مشکلات شرکت کنند.

رحیمی نسب با بیان اینکه وظیفه اصلی نمایندگان ایثارگران رسیدگی به مشکلات آنها و رفع این مشکلات است که باید مطالبه کنیم، تصریح کرد: این وظیفه مهمی است که برای نمایندگان تعیین شده و به آنها ابلاغ شده است که رسیدگی کنند. اقدامات لازم برای رفع مشکلات ایثارگران.

وی همچنین جهاد تبیان را یادآور فرهنگ ایثار و ایثار به همه آحاد مردم عنوان کرد و افزود: به همین منظور بنیاد شهید در نظر دارد سالانه بازدید از ۷۰۰ هزار خانواده ایثارگر را در دستور کار خود قرار دهد.

وظیفه شهدا را تبیین جهاد کنید

در این مراسم محمدرضا بیدکی مشاور سازمان ثبت احوال نیز با تایید اینکه وظیفه شهدا جهاد است، توضیح داد:

وی افزود: برای داشتن جامعه ای پویا باید فرهنگ ایثار را پرورش دهیم، می توانیم مشکلات موجود جامعه را با دلسوزی حل کنیم و فقط برای حل آن از قوانین پیروی نکنیم.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید