صندوق بین المللی پول هشدار داد که اقتصاد در معرض تهدید ویروس و تورم قرار داردواشنگتن (AP) – صندوق بین المللی پول درباره تهدیدهای رو به رشد اقتصاد جهانی هشدار داد …

واشنگتن (AP) – صندوق بین المللی پول درباره تهدیدهای فزاینده برای بهبود اقتصاد جهانی ناشی از همه گیری مداوم کروناویروس و شیوع تورم هشدار داد.

آژانس وام دهی روز پنجشنبه خواستار تلاش های بیشتر کشورهای ثروتمند برای افزایش نرخ واکسیناسیون کرونا در کشورهای فقیرتر شد ، در حالی که از فدرال رزرو و دیگر بانک های مرکزی خواست در صورت غیر گذرا بودن فشارهای تورمی فعلی به سرعت واکنش نشان دهند.

گروه سیاستگذاری صندوق بین المللی پول برای سازمان 190 کشور ، نشست سالانه خود را با بیانیه ای مشترک به پایان رساند و نگرانی خود را در مورد اختلاف گسترده نرخ واکسیناسیون بین کشورهای فقیر و ثروتمند ابراز کرد.

این گروه خواستار تلاش های بیشتر کشورهای ثروتمند برای دستیابی به هدف واکسیناسیون 40 درصد از جمعیت همه کشورها تا پایان امسال و 70 درصد تا اواسط سال آینده شد.

در حالی که تقریباً 60 درصد از جمعیت کشورهای پیشرفته اکنون کاملاً واکسینه شده اند ، فقط حدود 4 درصد از جمعیت کشورهای فقیر واکسینه شده اند.

مقامات مالی قول دادند: “ما برای کمک به افزایش عرضه واکسن ها و محصولات و نهاده های ضروری پزشکی در کشورهای در حال توسعه و حذف محدودیت های مربوط به تامین مالی و تأمین منابع گام برمی داریم.”

این گروه می گوید: “ظهور انواع ویروس عدم قطعیت را افزایش داده است و خطرات بهبودی با ضرر مواجه است.” بحران فقر و نابرابری را تشدید می کند ».

ایالات متحده در جلسات مالی توسط جانت یلن ، وزیر خزانه داری و جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو نمایندگی شد.

مقامات مالی همچنین به افزایش فشارهای تورمی در سطح جهان اشاره کردند و گفتند که اگر افزایش قیمت ها تهدیدی برای بهبود اقتصادی باشد ، فدرال رزرو و دیگر بانک های مرکزی باید “به درستی عمل کنند”.

فدرال رزرو ماه گذشته گزارش داد که به زودی می تواند روند آشکارسازی حمایت های عظیمی را که در واکنش به رکود کرونا در سال گذشته اعمال کرده است ، آغاز کند. این حرکت اولین گام در جهت افزایش نرخ بهره است که باعث کند شدن رشد و کنترل تورم می شود.

صندوق بین المللی پول در این هفته پیش بینی اقتصادی به روز شده ای را منتشر کرد و پیش بینی کلی رشد خود را از 6 درصد در ماه جولای به 5.9 درصد کاهش داد. این کاهش نشان دهنده اختلالات مداوم زنجیره تامین و شکاف بزرگ بین نرخ واکسیناسیون است. برای ایالات متحده ، صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند امسال 6 درصد افزایش داشته باشد ، در مقایسه با پیش بینی 7 درصد جولای.

گروه سیاستگذاری صندوق بین المللی پول همچنین روز دوشنبه نتیجه گیری هیئت اجرایی آژانس را در مورد “اعتماد کامل” به کریستالینا جورجیوا ، مدیر عامل صندوق بین المللی پول تایید کرد. حمایت از جورجیوا در نتیجه تحقیقات در مورد ادعاهایی مبنی بر اینکه یکی از مقامات ارشد بانک جهانی ، او و سایر مقامات بانک جهانی بر پرسنل فشار آورده اند تا در نظرسنجی چین و سایر کشورها را تقویت کنند ، تأثیرگذار بر فضای کسب و کار است که از آن زمان به بعد مختل شده است. به به

جورجیوا روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت تجزیه و تحلیل نشان می دهد که هیچ اتهامی وجود ندارد. اما یلن پنجشنبه در سخنرانی خود در پنل سیاست صندوق بین المللی پول گفت که نتایج بررسی یک شرکت حقوقی خارجی “اگر اقدامات قوی برای افزایش پاسخگویی ، حفاظت از یکپارچگی داده ها و جلوگیری از انحرافات انجام نشود ، می تواند اعتماد به موسسات مالی بین المللی را کاهش دهد”.

منتقدان از این حادثه برای حمایت از ادعاهای چین و سایر کشورها در تلاش برای اعمال نفوذ بیجا بر صندوق بین المللی پول ، بانک جهانی و دیگر موسسات مالی بین المللی نام بردند.

یلن گفت صندوق بین المللی پول و سایر سازمانها باید راهی برای افزایش حقوق افشاگران پیدا کنند.

یلن گفت: “ایالات متحده تحولات را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت و هرگونه حقایق و یافته های جدید را در صورت موجود شدن ارزیابی می کند.”

گروه های ضد فقر روز پنجشنبه از اینکه صندوق بین المللی پول درباره نحوه قصد آژانس برای افزایش نرخ واکسیناسیون و تأمین منابع بیشتر برای مقابله با تغییرات آب و هوایی مشخص نیست ، ابراز ناامیدی کردند.

اریک لوکامپ ، مدیر اجرایی شبکه Jubilee USA گفت: “با توجه به تشدید همه گیری در اکثر کشورهای جهان ، من نگران عدم اقدام در جلسات مربوط به توزیع واکسن ، کاهش بدهی و پاسخ کلی به همه گیری هستم.” در یک بیانیه.

LeCompte گفت: “این مبهم است که ما هنوز برنامه ای برای تأمین بودجه و توزیع واکسن برای رسیدن به همه کشورهای در حال توسعه نداریم.”

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید