صدور حکم تخلیه فوری منزل «سارا یوسف» در اردبیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، با پیگیری اصحاب رسانه و مسئولان شهرسازی و شهرسازی همراه، اولویت تخریب، بازسازی و مرمت بنای قدیمی «سارا یوسف» است تا از اتفاقات ناگواری مانند شهر آبادان و شهر آبادان جلوگیری شود. سرمایه، پایتخت. بلاسکو تهران را باید گرفت.

با وجود اینکه کسبه «خانه حاج یوسف» در این شرایط سخت نگران وضعیت معیشتی و اقتصادی خود بودند، اما عدم دوام این خانه قدیمی تایید شد و دستور تخلیه هر چه سریعتر ۱۰۰ کسبه فعال این بازار صادر شد. . با همکاری صاحبان بازار کار ساخت و ساز در این منطقه باید به صورت ایمن، اصولی و منظم انجام شود.

اگرچه بررسی های میدانی نشان می دهد که شرکت ها نگران سطح زندگی و درآمد خود هستند، اما به دنبال تخلیه این بازار هستند، اما شایسته است مسئولان به عنوان جایگزین فضای کاری جدیدی برای صاحبان این خانه قدیمی ایجاد کنند، اما این وضعیت برای مالکان سخت و دشوار به نظر می رسد، راهی غیر از برابری برای تخلیه و تقویت این بازار به ویژه برای صاحبان طبقات بالا ایجاد کرده است و یافتن راه حل های صحیح، اصولی و منظم در این زمینه مفید است.

سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی، شهرداری اردبیل به همراه اصناف در هر دو طبقه خانه «سارا یوسف» که برای بسیاری در این بازار به کسب و کار مشغول بوده است، تلاش می کنند تا حدودی از دغدغه ها و نگرانی های آنان بکاهند. سال‌ها، اما آنچه در این امر به چشم می‌خورد این بنا به صورت غیر اصولی و روال نامناسب، عدم حمایت مالک از این ساختمان است که بر مجموعه مشکلات و معضلات افزوده است.

اگرچه برخی از بناهای کم دوام و کم دوام در کنار «کاخ حاج یوسف» نیاز به مرمت، بازسازی و مقاوم سازی دارند، اما به نظر می رسد اگر تلاش جمعی در استان برای احیا و مرمت چنین مجموعه هایی صورت نگیرد، باید منتظر ماند. برای حوادث غم انگیزی مانند شهر. صدها نفر را آزار دادی.

مسئولان شهرداری اردبیل با برگزاری جلساتی با صاحبان و صاحبان واحدهای تجاری در این خانه قدیمی در تلاش هستند تا آنها را قانع کنند تا هر چه سریعتر این بازار را تخلیه کنند تا شاهد تکرار حوادث ناگوار در اردبیل نباشیم. .