شورای شهر “بسته انقلابی قانون” را برای کمک به کارگران تحویل غذا تصویب کرد


شورای شهر روز پنجشنبه لیستی از لوایح را برای بهبود شرایط سخت بیش از 65000 کارگر تحویل غذا در شهر تصویب کرد.

شش فاکتور حداقل پرداخت های مورد نیاز برای تحویل کارگران را مشخص می کند و به کارگران اجازه می دهد حداکثر مسافتی را در هر سفری که طی می کنند تعیین کنند ، از جمله پارامترهایی که می توانند در اطراف پل ها یا تونل ها تنظیم کنند. آنها درخواست های دریافت مالیات برای دریافت حقوق کارگران را متوقف کرده و حداقل هفته ای یک بار حقوق دریافت می کنند. لایحه ای برنامه های کاربردی را مجبور می کند تا سیاست های خود را در زمینه کمک رسانی فاش کنند و آنها را برای کارگران شفاف تر کنند. یکی دیگر از درخواست های کارگران تحویل برای کیسه های جدا شده ، که می تواند تا 50 دلار هزینه داشته باشد ، متوقف می کند. و یکی از رستوران ها به کارگران اجازه می دهد تا از حمام خود استفاده کنند.

مانی رامیرز ، 34 ساله ، کارگر تحویل در مقصد مورنینگز ساید ، صبح پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “دسترسی به حمام یک حق انسانی است که همه باید از آن برخوردار باشند.”

پس از تصویب ، مشاور کارلوس منچاکا بیانیه ای در مورد “بسته انقلابی قوانین” ارسال کرد و گفت: “امروز ما با تصویب قوانین مهم تاریخ را ثبت کردیم … ما سرانجام عدالت را برای کارگرانی که تحویل می دهند برقرار کردیم. هرچند دعوا تمام نشده است. ما با اجرای بسته قانونی خود برای ایمنی آنها در شهرمان و حقوق آنها به مبارزه خود ادامه می دهیم. “

کارلینا ریورا ، مشاور پارلمان حمام و کار روی اسکناس تقریباً دو بسته ای ، می گوید: “غریزه من این است که بگویم نمی توانم باور کنم که این روز بالاخره فرا رسیده است ، اما واقعیت این است که من می توانم.”

“این نبرد سخت بود و می توانم بگویم تنها چند ماه بعد است [the bills’] این معرفی گواهی بر قدرت سازمانی و سرمایه گذاری شدید تأمین کنندگان شهر است. ” شما در طول همه گیری همه جان و زندگی خود را به خطر انداختید تا نیویورک را تغذیه کنید و شهر را سرپا نگه دارید. ممکن است برای رسیدن به این نقطه لحظات بسیار غم انگیزی طول کشیده باشد – آب تا کمر و بیماری همه گیر – اما این پیروزی از آن شماست ، ما می دانیم که شما چقدر برای این شهر حیاتی هستید ، می دانیم که کارگران شایسته عزت و احترام هستند. “

علیرغم اینکه از آن به عنوان “کارگران اساسی” یاد می شود ، مشکلات و کمبودهایی که بر صنعت تأثیر می گذارد ، در طول همه گیری همه گیر حادتر شد.

طبق نظرسنجی محکوم شده ای که هفته گذشته منتشر شد ، کارگران تحویل معمولاً دستمزد کمی کمتر از حداقل دستمزد نیویورک دریافت می کنند ، هیچ شغلی ندارند و از مشاغل اولیه برخوردار نیستند و در خیابان های نیویورک با شرایط کاری خطرناکی مواجه هستند ، از جمله تصادفات ، سرقت دوچرخه. و حملات فیزیکی به

بدون در نظر گرفتن نکات – که از نوع درآمد “بسیار ناپایدار” هستند ، اما برای آنها ضروری است – این نظرسنجی نشان داد که متوسط ​​دستمزد ساعتی برای کارگران تحویل دهنده در نیویورک 7.94 دلار است. حتی با احتساب نکات ، دستمزد خالص ساعتی 12.21 دلار است ، زیر حداقل دستمزد 15 دلار در نیویورک. علاوه بر این ، تقریباً 42 of از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که در طول یک هفته کامل عدم پرداخت یا کم پرداخت نکات ، تأخیر در پرداخت یا عدم پرداخت درآمد را تجربه کرده اند.

براد لندر ، مشاور قانون حداقل دستمزد ، می گوید: “ما نباید به بیماری همه گیر یا طوفان نیاز داشتیم تا تشخیص دهیم که Deliveristas کارگران اساسی هستند که مستحق حقوق اساسی هستند.” “سازمان Deliveristas و مشکلات امسال برای مطالبه دستمزد ، ایمنی و شرایط کار بهتر برای کارگرانی که از حمایت سنتی کار محروم شده اند ، برطرف شده است. “

از میان برنامه های اصلی تحویل – Grubhub ، Doordash و UberEats – فقط Grubhub به نفع قانون عمل کرد.

این لوایح با حمایت شهردار بیل دی بلاسیو مواجه شد ، وی صبح امروز در نشست خبری خود گفت: “این قانون مهم است. ما می خواهیم زندگی آنها را برای کمک به بهبود آنها کمی آسان تر کنیم ، ما می خواهیم این کار را انجام دهیم ، من می دانم که شورای محلی به شدت این را احساس می کند. ما روی این قانون همکاری کرده ایم و من مشتاقانه منتظر حمایت آن هستم. “

برخی از وکلا می گویند امیدوارند این چارچوب بتواند در سایر شهرهای سراسر کشور برای محافظت از حقوق کارگران مورد استفاده قرار گیرد.

پاتریشیا کامپوس-مدینه ، مدیر اجرایی م Instituteسسه کارگران در دانشکده روابط صنعتی و کارگری دانشگاه کرنل ، گفت که اگرچه این لوایح گامی در جهت درست است ، اما برای کمک به کارگران باید کارهای بیشتری انجام شود.

او گفت: “حمایت های مورد بررسی نیازهای اساسی کارگران مبتنی بر برنامه ، برای سطح خاصی از شأن در محل کار را برآورده می کند.” و سطح ملی برای دادن حق به کارگران مبتنی بر برنامه برای مذاکره در مورد ترتیبات کار با کارفرمایان.

وی ادامه داد: “شرکت های کاربردی مدل کسب و کار خود را بر اساس یک پیمانکار مستقل متصل کرده اند ، بنابراین هزینه های عملیات و حفاظت از شبکه های ایمنی را به کارگران ، مصرف کنندگان و در نهایت به جامعه گسترده تر منتقل می کنند.” “عدم رعایت این برنامه ها و شکست سیاست گذاران در تعیین اینکه چه کسی در این مدل از کنسرت / پیمانکار مستقل مسئول است ، کارگران را در سراسر اقتصاد پلتفرم بدون حمایت های اساسی از حقوق بشر و کارگران رها می کند. ”

در ماه ژوئیه ، شورای شهر به تمدید سقف اعمال شده برای برنامه های تحویل شخص ثالث در زمان همه گیری 15 درصد برای تحویل ها و 5 درصد برای سایر خدمات مانند بازاریابی رای داد. حداکثر سقف در ماه آگوست به پایان رسیده بود و به برنامه ها اجازه می داد بسته به خدمات ، کمیسیون هایی تا سقف 30 تا 35 درصد هزینه کنند.

این محدودیت توسط Los Deliveristas Unidos ، گروه اکثریت پیک های مهاجر که برای حقوق کار مبارزه می کنند ، پشتیبانی می شود. این گروه بخشی از پروژه عدالت کارگری است و تجمعاتی را در تمام طول سال برگزار می کند و نمایندگان مجلس را وادار می کند تا این لایحه را برای بهبود شرایط کاری تصویب کنند.

در اوایل ماه جاری ، Grubhub ، DoorDash و UberEats با طرح شکایتی ، سقف تحویل دائمی خدمات تحویل را به چالش کشیدند و استدلال کردند که “سقف سقف توانایی خدمات تحویل را برای تقسیم هزینه تحویل با رستوران ها محدود می کند ، و مصرف کنندگان ، رانندگان و برنامه های کاربردی را به صورت زبانه تحویل می دهد. به “

هفته گذشته ، Doordash همچنین با شکایت جداگانه ای از شهر ، خواستار یک قانون جدید شد که بر اساس آن سیستم های تحویل غذا به اشتراک گذاری داده های مشتریان با رستوران ها بپردازند و این امر موجب نقض حقوق خصوصی مشتریان آنها می شود.دیدگاهتان را بنویسید