شهرستان سمیرم به صنایع پایین دستی نیاز دارد


به گزارش خبرگزاری فارس از سمیرم، اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری سمیرم با حضور وزیر ورزش اظهار داشت: وزیر ورزش: شهرستان سمیرم. از امکانات و اشتغال محروم است و به دلیل قابلیت های خوبی که دارد تنها ۶ ماه در سال کار دارد و انتظار داریم در آینده نزدیک سرمایه گذاران به سمیرم بیایند و سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: در برخی از مناطق سمیرم تسهیلات سرمایه گذاری آماده وجود دارد که از این میزان ۲۰۰۰ هکتار زمین آماده با آب رودخانه های شهرستان تخصیص یافته است که کشاورزی و صنعت گسترده ای در شهرستان نداریم. و ما به دنبال رشد تعداد زیادی گلخانه در منطقه ما یک شهر هستیم.

سلیمی افزود: مجتمع پتروشیمی لردگان در نزدیکی شهر و در ۴ کیلومتری شهر سمیرم وجود دارد، اما کارگران و کارشناسان منطقه سمیرم در آنجا پذیرش ندارند و انتظار داریم صنعت پتروشیمی سازگار با اقلیم ما شاهد حضور باشد. یک پارک شیمیایی در منطقه. این منطقه.”

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین سیب ها در سمیرم است اما صنایع تبدیلی در شهرستان نداریم چرا که انتظار داریم بهترین آب معدنی در شهرستان ونک باشد. یک شهر صنعتی در این منطقه قرار دارد.

وی با اشاره به توقف پروژه کریدور شمال به جنوب از سمیرم به یاسوج، بابامیدان و دهدشت به خوزستان و بوشهر که از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ عملیاتی شده و اکنون متوقف شده است، گفت: انتظار داریم ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در این مسیر دیده شود. با افزایش ۵۰۰ میلیاردی به دلیل نیاز به بازگشایی دو تونل و با توجه به بازگشایی جاده دیدشت – بطوه که امسال افتتاح شد، تمامی تردد در جنوب غرب کشور از سمیرم می گذرد که به بسیاری از تصادفات، مرگ و میر و معلولیت در آینده.

سلیمی با اشاره به پروژه راه های مواصلاتی و روستایی تاکید کرد: لغو مسیر جاده حنا، زمان کهریز و قدمگاه به بزرگراه اصفهان در این مسیر که یک خط سراسری است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: مشکلات گازرسانی به روستای خفر دیلی، بدشتبال و خینه، نیازمند بازگشایی ۱۴ کیلومتر راه بود که اعتبار ویژه ای در این زمینه می طلبد.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در ادامه جلسه شورای اداری به بیان مشکلات ادارات پرداخت و گفت: برنامه های زیادی برای این شهرستان در حوزه ورزش دارم و در اولین فرصت دست به کار خواهم شد.

وی بر اهتمام ویژه ریاست جمهوری به سفرهای استانی، تداوم، نظم و ثبات که خیر و برکت است و اتفاقات گرانبهایی رخ می دهد، تاکید کرد و تاکید کرد: در این سفرها باید در بین مردم باشیم، ببینیم، بشنویم و خطاب کنیم. مسائل و مشکلات به طرز نزدیک.

سجادی افزود: ما باید هنر غنی سازی اوقات فراغت و در دستور کار قرار دادن توسعه پایدار داشته باشیم و این وظیفه وزارت ورزش است. ما استعدادهای بزرگی در سراسر کشور داریم و آنها باید به نوعی خود را نشان دهند. مطمئن باشید که ما بی اطلاع نیستیم، همه مسائل ثبت شده و ارجاع شده است و به زودی به آنها رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام سید عبدالعظیم ملازاده امام جمعه سمیرم ضمن تشکر از حضور وزیر در شهرستان سمیرم به مشکلات چهار حوزه آب، خاک، راه و مسکن اشاره کرد و گفت: در آنجا وجود دارد. ممنوعیت برداشت آب است. از رودخانه ها و سدها و کشاورزان با وجود مشکلات زیاد حمایت نشدند امیدوارم مشکلات این مناطق را به اطلاع رئیس جمهور برسانید.

انتهای پیام/۶۳۱۱۱/ح/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید