شهردار کیف: برای ما پتو بفرستید – خبرگزاری مهر ایران و جهان خبربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، شهردار کیف از کشورهای غربی خواست تا با ارسال پتو و ژنراتور به اوکراین، این کشور را برای زنده ماندن زمستان کمک کنند.

ویتال کلیچکو، شهردار ۵۱ ساله کیف، اعلام کرد که اوکراین به دلیل حملات متعدد به نیروگاه ها مستاصل است و شبکه برق پایتخت در حالت اضطراری کار می کند.

شهردار کیف دیروز در پیامی در حساب کاربری خود در تلگرام اعلام کرد که به دلیل کمبود قابل توجه برق – از ۲۰ تا ۵۰ درصد – سیستم تامین انرژی شهر کیف فقط در حالت اضطراری فعال است.

وی در این نامه گزارش فرماندار منطقه و شرکت دولتی انرژی مبنی بر اینکه به دلیل بحران تامین انرژی در اوکراین، کیف و اطراف آن با قطع ناگهانی برق در روزهای آینده مواجه خواهد شد، تایید کرد.

کلیچکو ابراز امیدواری کرد که جریان انرژی در کیف ظرف دو تا سه هفته به حالت عادی بازگردد. وی تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست از جان مردم خود انجام می دهیم. اما این زمستان قطعا چالش بزرگی برای ما خواهد بود. بدون پتو، اوکراینی ها تا حد مرگ یخ می زنند.

اگرچه شهرداری کیف چند مولد انرژی جدید خریداری کرده است، اما با سردتر شدن هوا و حمله روسیه به زیرساخت های کلیدی کشور، نگرانی ها در مورد بدتر شدن زمستان همچنان افزایش می یابد.