شش پهپاد «توربی-۲» وارد ارتش ترکیه شدند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که نیروی زمینی ترکیه برای استقرار ۶ فروند پهپاد «TP2» در هفته اول جولای (ماه آینده) آماده می شود.

به گزارش این خبرگزاری،آناتولیوزارت دفاع ترکیه دیروز (جمعه) در توییتی از اتمام مراحل تست و پذیرش پهپادهای فشار ضعیف TUB 2 خبر داد و این پهپادها برای رفع نیازهای فرماندهی نیروی زمینی برای مراقبت و شناسایی خریداری شدند. فعالیت ها. .

وزارت دفاع ترکیه در پیامی توئیتری نوشت: قرار است هواپیماهای بدون سرنشین در هفته اول ماه آینده (ژوئیه) وارد مجتمع فرماندهی نیروی زمینی شوند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارش خود اذعان کرد که پهپادهای کم مصرف TUB 2 توسط شرکت ترکیه ای «بایکار» تولید می شود. این شرکت از سال ۱۹۸۴ در زمینه دفاع و هوانوردی فعالیت می کند. بایکار یکی از معدود تولید کنندگان هواپیماهای بدون سرنشین در جهان است.

آناتولی در ادامه می نویسد که شرکت ترکی Bekar صادرات اولین پهپاد ملی را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرد و برای فروش پهپادهای TUB 2 با ۲۱ کشور قرارداد امضا کرد.

هواپیمای بدون سرنشین تیبی ۲ در حال حاضر توسط ارتش ترکیه، مرزبانان، سرویس های امنیتی و اطلاعاتی استفاده می شود. این پهپاد در کشورهای دیگری مانند آذربایجان، قطر، اوکراین و لهستان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

رسانه‌های ترکیه ادعاهایی درباره کارآمدی پهپادهای ترکیه منتشر کردند، در حالی که یک منبع آگاه روسی اخیراً اعلام کرده است که پهپادهای کم‌پرواز ترکیه هدف آسانی برای پدافند هوایی روسیه هستند، زیرا حدود ۹۰ پهپاد توسط نیروهای روسی سرنگون شده‌اند. در آغاز جنگ اوکراین.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید