شاهزاده ویلیام: قبل از سفر به فضا ، سیاره را نجات دهید


لندن (AP) – شاهزاده ویلیام بریتانیای کبیر از برخی از ثروتمندترین افراد جهان به دلیل استفاده از ثروت خود برای تأمین مالی انتقاد کرد.

لندن (AP) – شاهزاده ویلیام بریتانیا از برخی از ثروتمندترین افراد جهان به دلیل استفاده از ثروت خود برای تأمین مالی یک مسابقه فضایی جدید و گردشگری فضایی ، به جای تلاش برای حل مشکلات روی زمین انتقاد کرد.

ویلیام در اظهارات روز پنجشنبه به بی بی سی اظهار نارضایتی کرد ، یک روز پس از آنکه ویلیام شاتنر ، بازیگر سابق Star Trek ، مسن ترین مردی شد که در موشکی که توسط جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ساخته شده بود پرواز کرد.

ویلیام ، که دوم تخت پادشاهی است ، می گوید: “ما به برخی از بزرگترین مغزها و ذهنهای جهان نیاز داریم که در تلاش برای ترمیم این سیاره ، بدون تلاش برای یافتن مکان بعدی برای زندگی و زندگی هستند.”

روز چهارشنبه ، شاتنر 90 ساله بیشتر به خاطر بازی در نقش کاپیتان جیمز تی کرک در مجموعه تلویزیونی 1960 Star Trek شناخته شد ، او به مدت کوتاهی با شرکت گردشگری فضایی بزوس ، Blue Origin به فضا رفت. میلیاردرهای ایلان ماسک و ریچارد برانسون نیز منابع خود را به اهداف فضایی خود می رسانند.

ویلیام ، که به طور رسمی به عنوان دوک کمبریج شناخته می شود ، قبل از مراسم جوایز زیست محیطی Earthshot در روز یکشنبه و قبل از شروع اجلاس آب و هوا سازمان ملل در شهر گلاسکو اسکاتلند در مورد تغییرات آب و هوا صحبت کرد.

در طول مراسم با افراد مشهور در کاخ الکساندرا در لندن ، که پنج پروژه پایداری برای هر یک 1 میلیون پوند (1.35 میلیون دلار) درآمد دارد ، ویلیام با همسرش کیت ، دوشس کمبریج ، همراه خواهد شد. این جوایز از چالش Moonshot الهام گرفته شده است که رئیس جمهور جان اف کندی در سال 1961 برای ایالات متحده تعیین کرد تا یک مرد را تا پایان دهه بر روی ماه قرار دهد – چالشی که هشت سال بعد برآورده شد.

برندگان توسط کمیته ای از جمله پخش کننده کهنه کار دیوید آتنبرو ، بازیگر کیت بلانشت و نگوزی اوکونجو-ایوئلا مدیر سازمان تجارت جهانی انتخاب می شوند.

ویلیام ، که در تمام زندگی خود از طریق علاقه شدید پدرش ، شاهزاده چارلز و پدربزرگ فقیدش ، شاهزاده فیلیپ ، غرق در مسائل زیست محیطی بوده است ، نسبت به جهانی که فرزندان خود به ارث خواهند برد ابراز نگرانی کرده است.

او گفت اگر پسر بزرگش ، جورج ، که به گفته وی از تأثیر منابع بر روی کره زمین “بسیار آگاه” است ، همین مسائل را در 30 سال آینده مطرح کند ، یک “فاجعه مطلق” خواهد بود.

ویلیام می گوید: “جوانان اکنون در جایی بزرگ می شوند که آینده آنها عملاً در معرض تهدید است.” “این بسیار آزاردهنده است و شما به خوبی می دانید ، این باعث ایجاد اضطراب می شود.”

ویلیام با تکرار اظهارات پدرش ، از رهبران جهان خواست در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو ، موسوم به COP26 ، اقدامی انجام دهند.

ویلیام گفت: “من فکر می کنم برای COP ضروری است که بسیار واضح و صادقانه در مورد مشکلات و راه حل ها صحبت کند.”

این اجلاس قرار است بین 31 اکتبر تا نوامبر برگزار شود. ۱۲- بسیاری از دوستداران محیط زیست آخرین شانس جهان برای تغییر جزر و مد در مبارزه با تغییرات آب و هوایی می دانند.

___

تمام پوشش آب و هوایی AP را در https://apnews.com/hub/climate-change دنبال کنید

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید