شان اوربانسکی به دنبال محاکمه چاقو جدید در دانشگاه مریلند استوکلای شان اوربانسکی از دادگاه تجدیدنظر مریلند می خواهند تا محکومیت وی را لغو کرده و حکم محاکمه جدیدی برای ترور چاقو ستوان 2 ارتش آمریکا در سال 2019 ریچارد کالینز سوم در سال 2019 صادر شود.

وکلای شان Urbanski ، که با ضربه چاقو به ستوان دوم پرداخت. ریچارد کالینز سوم در سال 2017 در ایستگاه اتوبوس در محوطه کالج پارک دانشگاه مریلند ، از دادگاه تجدید نظر ایالتی درخواست کرد که محکومیت را لغو کرده و دستور محاکمه جدید را صادر کند.

در سندی که در دادگاه استیناف ویژه مریلند – دومین دادگاه تجدید نظر عالی در این ایالت – ثبت شده است ، وکلای اوربانسکی استدلال کردند که حقوق وی تحت متمم های اول و چهاردهم نقض شده و آزادی وی را از دست داده است. بیان و محاکمه عادلانه.


اطلاعات بیشتر در مورد شان اوربانسکی


اوربانسکی 25 ساله در ژانویه 2021 به حبس ابد محکوم شد ، اگرچه قاضی لورنس هیل از ناحیه شهرستان پرینس هیل احتمال آزادی مشروط را باز گذاشت.

کالینز ، یک سیاه پوست ، سه روز قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه ایالتی بووی مورد ضربات چاقو قرار گرفت. اوربانسکی سفید است.

وکلای او مایکل لاولور ، گواندولین واترز ، جان مک کنا و ویلیام برنان در سند خود نوشتند که اوربانسکی “به عنوان یک نژادپرست محاکمه شد”. برنان و مک کنا نماینده اوربانسکی در محاکمه بودند.

دفاع می گوید قاضی دادگاه نباید اجازه دهد هیئت منصفه به میم های نژادپرستانه موجود در تلفن اوربانسکی نگاه کنند یا بشنوند زیرا هیچ ارتباطی بین مطالب توهین آمیز نژادی در تلفن و قتل وجود ندارد.

“دولت هیچ مدرکی در این باره ارائه نکرده است [Urbanski] تا به حال اظهارات نژادپرستانه داشته یا نظرات نژادپرستانه داشته است. بلکه ، دولت این را حفظ کرده است زیرا [Urbanski] او در تلفن خود الگوهای نژادپرستانه ای داشت و چون به مردی سیاه پوست حمله کرد ، معلوم شد که او در شب این جنایت انگیزه و قصد نژادپرستانه داشته و با این انگیزه عمل کرده است. “

علاوه بر این ، پس از طرح اتهام جنایت ناشی از نفرت به دلیل اینکه دادستان نتوانستند ثابت کنند که اوربانسکی به دلیل اینکه سیاه پوست کالینز بود ، کالینز را با ضربات چاقو مورد ضرب و شتم قرار داد ، دفاع گفت که قاضی باید دادگاه قانونی را اعلام کند. اتهام قتل به

“تنها در پایان محاکمات ، دادگاه بدوی نتوانست ارتباطی بین چاقو و میم نشان دهد. تا آن زمان خیلی دیر شده بود. این الگوها قبلاً به هیئت داوران ارائه شده بود. ایالت در طول این روند بارها جن زده است [Urbanski] به عنوان یک نژادپرست ، با این وجود که علیرغم فقدان شواهد برای تأیید این ادعا ، انگیزه او از نفرت بوده است. “

دادستانها در آخرین روز محاکمه به اعضای هیئت منصفه گفتند که الگوهای نژادپرستانه ای که در تلفن اوربانسکی پیدا شده نشان می دهد که وی قبل از ضربه زدن به کالینز ، که با دوستش در ایستگاه اتوبوس در محوطه دانشگاه منتظر بود ، ذهن خود را با تبلیغات برتری طلبی “مسموم” کرده است. از 20 مه 2017.

دادستان کلیسای جوناتون به اعضای هیئت منصفه گفت: “تلفن یک پنجره واقعی به ذهن یک فرد است.”

وکلای اوربانسکی از تصمیم قاضی مبنی بر پذیرفتن الگوهای رفتاری “از نظر عناصری که جنایت درجه اول را از جنایت دوم جدا می کند – اراده ، عمد و مشورت” ، از بار اثبات جلوگیری کرد.

در جریان محاکمه ، وکلای مدافع اوربانسکی هرگز اعتراض نکردند که دانشجوی سابق دانشگاه مریلند کالینز را با ضربات چاقو مجروح کرده است ، اما ادعا کرد که وی هیچ ربطی به نژاد ندارد و از هیئت منصفه خواستار حکم قتل درجه دو شد. آنها ادعا کردند که اوربانسکی در زمان چاقو “به شدت مست” بوده است و آنقدر مست بوده است که نمی تواند پیش بینی لازم برای جنایت درجه یک را ایجاد کند.

وکلای اوربانسکی نوشتند: “این موضوع با تزریق سخنرانی متمم اول تحت الشعاع قرار گرفت.” او “مجبور شد سعی کند ثابت کند که نژادپرست نیست یا دست کم این حمله با انگیزه نژادی انجام نشده است ، در حالی که مواد تهاجمی نژادی هرگز نباید بخشی از این فرایند بوده است.”

اوربانسکی در حال حاضر زندگی خود را در مrectionسسه اصلاحی جساپ می گذراند.

دیدگاهتان را بنویسید