سود بانک ها افزایش می یابد ، به دلیل ادغام دیوانگی ، وام های غیررسمی کمترنیویورک (AP) – چهار بانک بزرگ آمریکایی اعلام کردند که سود آنها در سه ماهه گذشته دو برابر شده است ، زیرا …

نیویورک (AP) – چهار بانک بزرگ آمریکایی اعلام کردند که سود آنها در سه ماهه گذشته دو برابر شده است ، زیرا اقتصاد سالم تر ایالات متحده به بانک ها اجازه می دهد کمتر وام و تسویه حساب های غیررسمی داشته باشند.

اما نتایج حاصل از سیتی گروپ ، بانک آمریکا ، ولز فارگو و مورگان استنلی از افزایش بی نظیر سود خود برخوردار شده اند و نرخ های پایین بهره همچنان برای سرمایه داران وال استریت یک بازده بزرگ محسوب می شود.

بانک آمریکا اعلام کرد که درآمد خالص 58 درصد افزایش یافته و به 7.26 میلیارد دلار یا 85 سنت در سهم رسیده است. به گفته FactSet ، این میزان از برآورد تحلیلگران وال استریت که به دنبال سود هر سهم 70 سنت بودند ، فراتر رفت. در همین حال ، ولز فارگو نسبت به مدت مشابه سال قبل 59 درصد افزایش سود داشت.

هر دو بانک از این فرصت برای برگشت برخی از وجوهی که در ابتدای بیماری همه گیر کنار گذاشته شده بود در صورت عدم پرداخت تعهدات وام استفاده کردند. این میلیاردها دلار از وام های احتمالی مشکل دار در کتاب های خود به سمت “خوب” بانک ها منتقل شده و منجر به افزایش بی نظیر سود بانک ها شده است.

نتایج Wells و BofA نتایج چهارشنبه JPMorgan Chase را نشان می دهد ، که به دلیل انتشار چندین وام از سبد وام مشکل دار ، سود آن در سه ماهه آخر به شدت افزایش یافت.

ولز ، بزرگترین وام دهنده وام مسکن در کشور ، گفت که سود خالص سود آن “تثبیت شده” است ، زیرا این درآمد 5 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

این بانک 1.7 میلیارد دلار از ذخایر ضرر وام خود را آزاد کرد ، پولی که برای پوشش وام های غیرجاری اختصاص داده شده است. ولز در سه ماهه دوم سال گذشته ، در اوج شیوع بیماری همه گیر ، هنگامی که میلیون ها آمریکایی شغل خود را از دست دادند و اقتصاد در واقع سقوط کرد ، 8.4 میلیارد دلار برای پوشش وام های ضعیف عملکرد اختصاص داد.

با این حال ، هیچ عرضه بی پایان وام های غیر بانکی وجود ندارد که بانک ها بتوانند از آن برای افزایش سود خود استفاده کنند ، و در برخی از مواقع سرمایه گذاران می خواهند سودهای ناشی از رشد کسب و کار یا مالیات بیشتر برای وام ها را از این بانک ها مشاهده کنند. درآمد بهره در Wells و BofA نسبت به یک سال قبل کاهش یافته است زیرا فدرال رزرو نرخ بهره را در سطوح بسیار پایین نگه داشته است.

نتایج قوی مورگان استنلی – که دارای مشاغل بسیار کوچک بانکی مصرف کننده است – با رونق ادغام ها و شرکت هایی که امسال به بازار عمومی عرضه می شوند تعیین شد. هزینه های بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی نسبت به سال قبل 67 درصد افزایش یافته و هزینه های مشاوره نیز سه برابر شده است.

کنترول مالی Citigroup – که دارای حق رای دادن بانکی مصرف کننده بزرگ ، به ویژه در کارت های اعتباری ، و حق رای دادن بانکداری سرمایه گذاری بزرگ است – از هر دو روند سود برده است. سود آن نسبت به سال قبل 48 درصد افزایش یافته است.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید