سوخو-۲۵ روسی هواپیمای دفاعی روسیه را سرنگون کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که یگان های پدافندی و هواپیماهای رزمی این کشور طی یک روز سه فروند هواپیمای جنگی دیگر سوخو-۲۵ ارتش اوکراین را سرنگون کردند.

به گزارش خبرگزاری تاس، ژنرال ایگور کوناشنکوف، از مقامات ارشد وزارت دفاع روسیه گفت: سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک فروند هواپیمای سوخو-۲۵ اوکراینی متعلق به نیروی هوایی اوکراین را در منطقه دالژنیکوف خارکف سرنگون کردند.

به گفته وی، جنگنده های روسیه دو فروند هواپیمای دیگر سوخو-۲۵ اوکراینی را در اطراف دونتسک سرنگون کردند.

کوناشنکوف گفت: از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، نیروهای مسلح روسیه ۲۰۱ هواپیما، ۱۱۸۸ پهپاد، ۳۵۱۴ خودروی زرهی نیروهای مسلح اوکراین و همچنین ۵۰۸ موشک انداز را منهدم کرده اند.

روز شنبه وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور سه هواپیمای جنگی اوکراینی را سرنگون کرده است.

گزارش قبلی ایالات متحده در مورد استفاده اوکراین از هواپیماهای آکروباتیک قدیمی در نبردهای هوایی با روسیه بیان می کرد که به دلیل کمبود جنگنده های پیشرفته، اوکراین برخلاف نیروی هوایی پیشرفته روسیه از هواپیماهای آکروباتیک و نمایشی خود در آشیانه ها استفاده می کند.

با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از جنگ روسیه و اوکراین، نیروی هوایی کوچک و قدیمی اوکراین همچنان در حال نبرد با نیروی هوایی روسیه است که ۱۰ برابر جنگنده ها دارد، که اکثر آنها بسیار پیشرفته تر از هواپیماهای ۳۰ ساله اوکراینی هستند. فوربس گزارش داد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید