سفر هیئت انگلیسی به قدس اشغالی با هدف انتقال سفارت – خبرگزاری مهر ایران و جهان



و به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت از سفر یک هیئت انگلیسی به قدس اشغالی برای انتقال سفارت این کشور به این شهر خبر داد.

بر اساس این گزارش، این روزنامه صهیونیستی افزود: «لیز تراس» نخست وزیر انگلیس که اخیراً استعفای خود را اعلام کرده بود، خواستار بررسی احتمال انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس شده است.

یدیعوت آحارونوت همچنین گفت: دولت انگلیس هیچ تصمیمی در خصوص انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی نگرفته است، اما هدف از سفر این هیئت انگلیسی این است که در صورت تصمیم گیری برای آن زمینه سازی شود.

این در حالی است که اخیرا دولت استرالیا رسما تصمیم به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را لغو کرد. پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که دولت استرالیا تصمیم قبلی دولت برای به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را لغو خواهد کرد.

وونگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت اسکات موریسون، نخست وزیر سابق استرالیا، بازی بدی را با به رسمیت شناختن اورشلیم به جای تل آویو انجام داد و باعث شد استرالیا از جامعه بین المللی کنار گذاشته شود.

این تصمیم با واکنش منفی تل آویو مواجه شد و رژیم صهیونیستی سفیر استرالیا در تل آویو را احضار کرد. و یایر لاپید، نخست وزیر رژیم قدس اشغالی، در پاسخ به آنچه کانبرا انجام داده بود، مدعی شد که قدس پایتخت ابدی اسرائیل باقی خواهد ماند و هیچ چیز نمی تواند این موضوع را تغییر دهد.