سطل زباله: اورشلیم از شما تشکر می کند که زباله ها را دور نریزیدJERUSALEM (AP) – اگر تنها چیزی که می پرسید یک تشکر ساده در ازای پرتاب نکردن است ، این …

JERUSALEM (AP) – اگر تنها چیزی که می پرسید یک تشکر ساده در ازای دور انداختن سطل زباله نیست ، این سطل زباله برای شما است.

سطل زباله این هفته در نزدیکی ایستگاه اتوبوس در اورشلیم نصب شده است و کسانی را که از آن استفاده می کنند تحسین می کند. یک تکه زباله را دور بیندازید و ضبط صدای کودک می گوید “خیلی ممنون!”

این بخشی از ابتکار محلی برای پاکسازی خیابان های محله پت شهر است. اورشلیم به دلیل مکانهای مذهبی مشهور جهان مشهور است که برای یهودیان ، مسیحیان و مسلمانان مقدس است. اما همچنین یک شهر مدرن شلوغ است که تقریباً 1 میلیون نفر جمعیت دارد ، دارای رانش زمین ، چاله ها و زباله است.

سطل های زباله ، که در برخی از شهرهای اروپایی نیز ظاهر شده اند ، مجهز به پنل های خورشیدی ، سنسورها و دستگاهی هستند که هنگام دور ریختن چیزی در صداهای مختلف قدردانی می کند.

تالیا تامر ، ساکن محلی و هنرمند خیابانی می گوید: “محله ما کثیف است و ما می خواهیم تغییری ایجاد کنیم.” ما می خواهیم خیابانهای تمیز و تمیزی داشته باشیم که ورود به آن زیبا و دلپذیر به نظر برسد. “

طبق روز شنبه یهودیان ، داوطلب دستگاه را هر جمعه هنگام غروب آفتاب خاموش می کند.

سبدهای مشابهی که صحبت می کنند یا صداهای خنده داری ایجاد می کنند در لندن ، برلین و دیگر شهرها برای جلوگیری از زباله ها مستقر شده اند.

شهرداری اورشلیم از چنین طرح هایی برای بهبود ظاهر شهر پشتیبانی می کند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید