سرنوشت علی مرادی عبرتی برای مدیران ورزشی/ به یاد آهنگی که مردم می گذارند


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با همه حواشی که علی مرادی در فدراسیون وزنه برداری ایجاد کرد، بالاخره دوران ضعف و پر انتقاد او به پایان رسید و مشخص است که جامعه وزنه برداری هیچ گاه او را به یاد نمی آورد. خوب. . مدیری که قهرمان های قبلی را پایین کشید و به قهرمانان فعلی توجهی نکرد و خیلی ها را ناامید کرد.

او در آخرین دوره خود که از سال ۱۳۷۷ باطل اعلام شد، همه چیز را به حال خود سپرد و تنها چیزی که برایش مهم نبود آینده وزنه برداری و قهرمانان این رشته بود. پاکسازی صورت ترفندی بود که مرادی در دستور کار خود داشت، اما این موضوع برای همه آشکار بود و این اواخر چیز جدیدی نبود.

اعتراضات به عملکرد او به اوج خود رسید و از قهرمانان، پیشکسوتان و مربیان سابق گرفته تا قهرمانان تیم ملی که به دلیل شرایط بد و بی توجهی رئیس اتحادیه اردو، اردو را ترک کردند، همه ناراضی بودند.

شرایط ایجاد شده توسط مرادی در پاورلیفتینگ می تواند الگوی مدیران ورزشی با مسئولیت در فدراسیون ها باشد. مدیریت فدراسیون های ورزشی در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی کشور کار سختی است که هرکسی می تواند آن را مدیریت کند. بر نداربیا دیگه. البته وظیفه مدیر یا رئیس تنها در حل مشکلات مالی نیست و محدود نمی شود، بلکه هنر حفظ خانواده و ایجاد همبستگی و اتحاد نیز هست. این یک موضوع اساسی و مهم در مدیریت است که مرادی از هر دو جنبه شکست می خورد.

بسیاری از کاندیداها در حوزه های انتخاباتی وعده های زیادی می دهند اما پس از تصدی مسئولیت همه چیز را فراموش می کنند و وعده هایی را که داده اند نادیده می گیرند و فقط به کرسی خود فکر می کنند. فراهم کردن امکانات، آرامش، انتقاد پذیری و احترام به ورزشکاران و مربیان مهم ترین عوامل مدیریت در فدراسیون های ورزشی هستند اما خیلی زود برخی همه چیز را فراموش می کنند.

ورزشکاران رشته های مختلف بارها در مصاحبه های خود گفته اند که احترام موضوعی مهم و قابل مدیریت مالی است، اما بی احترامی همیشه باعث از هم گسیختگی نظم جامعه شده است. این دقیقاً همان چیزی است که در پاورلیفتینگ اتفاق افتاد و این باید برای مدیران ورزشی دولتی و روسای فدراسیون ها مفید باشد.

با این حال، مدیران در هر سمتی باید تلاش کنند در پایان دوره ریاست خود مصداق «آواز یادش بخیر» باشند.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید