سازمان های ذیربط باید راهکارهایی را برای مقابله با راه رفتن سگ/نگرانی در مورد حضور سگ های ولگرد در خیابان ها در نظر بگیرند.


آیت الله محمدباقر محمدی لنی نماینده ولی فقیه در مازندران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری گفت: سگ حیوان درستکاری است اما هر حیوانی در جای خود و کار خود است. مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: معنای حیوان درستکار و خوب این نیست که آن را روی سفره بگذاریم و بچه را جایگزینش کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: سگ با اینکه حیوان درستکاری است اما در نگهبانی گله و مزرعه و باغ و حتی نگهبانی از خانه البته خانه های قدیمی روستایی خوب است اما صحیح نیست. برای یک سگ برای ورود به خانه

محمدی لینی با بیان اینکه سگ حیوان نجس است و بدن و آب دهان آن نجس است، تصریح کرد: هرکس سگی را به خانه بیاورد نماز، عبادت و روزه ندارد. چون سگ همه جا را نجس می کند، نمی توان بدن و لباس و فرش و غذای نجس را عبادت کرد و کسی که به این حیوان مبتلا باشد در تمام عمر نجس می شود.

وی بیان کرد: اینها مظاهر فرهنگ غربی است که حیوانات را وارد خانه می کند و جایگزین کودکان می شود در حالی که مسلمانان باید با قدرت با این فرهنگ مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان لزوم برخورد قاطع با فرهنگ سگ و سگ خانه نشینی، ادامه داد: البته نیاز به قانونی در این زمینه وجود دارد که باید در مجلس تصویب و تدوین شود. اعضای پارلمان.

محمدی لنی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این است که حیوانات نیز مانند انسان حق استفاده از طبیعت را دارند و بدون شک در چرخه حیات و زندگی بسیار مفید و موثر است و انسان نیز حق حیات دارد. ، همه حیوانات تا حدودی حق حیات و زندگی دارند، به آزادی و سلامت انسان لطمه ای وارد نمی کنند وگرنه موجودی کرمی است که باید با آن برخورد کرد.

وی خاطرنشان کرد: چندین مورد سگ گزیدگی منجر به کشته شدن کودکان شد و این نگران کننده است که بسیاری از سگ های ولگرد در خیابان ها پرسه می زنند و به مردم به ویژه کودکان ضربه می زنند و به آنها آسیب می زنند و نمی توان آنها را تنها گذاشت و زندگی و حیات وحش باید زمینه را فراهم کند. محلولی که انسان را نیش نزند.

انتهای پیام/ ۸۶۰۳۴ / غ
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید