ساده ترین راه برای مدیریت پول


اخیراً به شگفت انگیزترین ابزار مالی تا به امروز برخورد کردم.

کاش زودتر به این موضوع پی برده بودم.

تنها حدود چهار ماه و نیم گذشته است ، اما هیچ وقت احساس نمی کردم که اینقدر کنترل شده و آزاد باشم ، درمورد اینکه چقدر پول دارم و چقدر می توانم برای هر چیزی که نیاز دارم یا می خواهم هزینه کنم.

حالا نمی خواهم بگویم این ابزار پول باعث شد من بفهمم که ثروتمند هستم.

این خیلی وقت پیش من را آزاد کرد

برای شروع ، گرچه در پس انداز خوب بودم ، اما هنوز تصور روشنی در مورد اینکه آیا به طور هوشمند پس انداز می کنم ، چقدر واقعاً دارم و چگونه می توانم آنچه را که باید برای رشد و تأمین آینده خود فراهم کنم ، مدیریت می کنم.

چیزی که من می خواهم این است که هرچه زودتر بازنشسته شوم ، زیرا می دانم که درآمد منفعل است و برای پرداخت صورت حساب ها کافی است ، به طوری که می توانم روزهایم را با کاری که دوست دارم بازی کنم. اگر چیزی که من دوست داشتم درآمد بیشتری داشت ، عالی بود. اگر نه ، پس اینطور باشد.

من می خواستم به اندازه لازم فراوان باشم ، تا بتوانم سفر کنم ، دنیا را ببینم ، تا آنجا که ممکن است وقت خود را با خانواده ام بگذرانم ، عزیزانم را با تجربیات شگفت انگیز شاد کنم و در صورت لزوم در هر زمان به هر کسی کمک کنم.

اما من دقیقاً نمی دانستم چگونه این کار را انجام دهم یا چقدر طول کشید تا انجام شود.

تا اینکه به همه چیزهایی که داشتم نگاهی واقعی انداختم و روش های T. Harv Eker را به کار گرفتم.

اگر نام هارو را نشنیده اید ، پیشنهاد می کنم همین حالا شروع کنید. به خصوص اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید پول خود را بهتر مدیریت کنید.

و من فکر می کنم همه باید. پول می تواند به طرق مختلف ریشه کل استرس ما باشد ، که وقتی سرکوب شود تا جایی که ناخودآگاه بجوشد ، منجر به اقدامات زیادی می شود که ما را از زندگی خود خوشحال نمی کند.

مدیریت بهتر پول ما می تواند استرس را کاهش دهد و به ما این امکان را بدهد که از فضای ذهنی جدید خود استفاده کنیم تا مرحله بعدی در جستجوی خوشبختی را آغاز کنیم ، سفری برای کشف اینکه ما واقعاً چه کسی هستیم.

بنابراین بیایید همین کار را انجام دهیم – مشکلات پولی خود را برطرف کنید.

در ابتدا ، سخت خواهد بود. حتی می تواند دردناک باشد. زمانی را به یاد می آورم که من به سختی به اندازه کافی گوشت تهیه می کردم و در بدهی کارت اعتباری فرو می رفتم. آخرین کاری که می خواستم انجام دهم این بود که صورت حساب بانکی خود را بررسی کنم.

حتی وقتی کارهایی را شروع کردم که دوبار در مورد موجودی بانکی خود فکر نکردم ، باز هم از نگاه دقیق و دقیق به اعداد و ارقام و دانستن آنچه در حال ورود و خروج است اجتناب کردم.

همه چیز بهم ریخته بود.

تا اینکه از سیستم مدیریت پول Harv مطلع شدم.

خیلی ساده است ، اما بسیار درخشان است. و ما اینجا هستیم. بگذارید با شما به اشتراک بگذارم!

هارو می گوید تقریباً همه باید شش حساب بانکی متفاوت یا “شش قوطی” داشته باشند.

آره، ششبه

هر کس با پول خود عاقل باشد ، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نمی گذارد.

با داشتن شش حساب (یا به معنای واقعی کلمه ، اگر می خواهید) ، می توانید به وضوح مشخص کنید که به چه پولی دسترسی ندارید و چه چیزی را می توانید سرمایه گذاری کنید ، هزینه کنید و بدهید. می توانید همه این حساب ها را در یک بانک داشته باشید یا می توانید آنها را در بانک های مختلف باز کنید.

و اگر می خواهید با این سیستم اجرا شده ثروتمند شوید ، در مورد پول باید به سه نکته ساده پایبند باشید:

شما باید برنده شوید ، آن را ذخیره کنید ، رشد دهید.

هنگامی که می توانید پول خود را ببینید و به وضوح می دانید که چه چیزی می توانید بپردازید و چه چیزی را نمی توانید ، بسیار احساس آزادی می کنید زیرا می دانید که تصمیم شما بر اساس اعداد واقعی است.

بنابراین فرض کنید شما راهی برای درآمدزایی پیدا کرده اید (هر چه که باشد) (می تواند 100 دلار باشد ، ممکن است 100000 دلار باشد. این در مورد میزان درآمد شما نیست ، بلکه نحوه مدیریت کنید پول تو.). پس از همه کسورات مانند مالیات و غیره ، مبلغ خالص برای شما باقی می ماند. این اساساً “حقوق خانه” است.

این مقدار به شش کوزه مختلف تقسیم می شود.

شش کوزه / حساب عبارتند از:

1. آزادی مالی یا حساب FFA (10 of از حقوق خالص)

به هیچ وجه نمی توان به پول این قوطی دست یافت. هرگز. تنها زمانی که به شما اجازه داده می شود از این کوزه پول بیرون بیاورید ، بازنشستگی است. هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد. به یاد داشته باشید که وقتی جوانتر هستید ، سالهای بیشتری برای پس انداز دارید ، اما هرچه سن بالاتر می رود ، زمان کمتری خواهید داشت. بنابراین در مورد آن سختگیر باشید. خود بزرگتر شما به این دلیل شما را دوست خواهد داشت.

باشه دروغ گفتم در این قاعده استثنا وجود دارد. و این تنها زمانی است که به شما اجازه داده می شود با پول موجود در این شیشه کاری انجام دهید ، اگر قرار است آن را در چیزی سرمایه گذاری کنید که بازده ثابتی دارد ، مانند سپرده های ثابت یا اوراق قرضه.

از آنجا که این پول در هر صورت باقی می ماند ، ممکن است سریعتر به چیزی تبدیل شود که برنامه سررسید دارد.

2. پس انداز طولانی مدت برای هزینه ها یا LTSFS (10 of از حقوق خالص)

این شیشه ای است که هنگام خرید خانه ، ماشین ، یخچال یا هر چیز دیگری که نیاز دارید ، در آن فرو می روید ، که بسیار گران است. همچنین می توانید بخشی از این پول را برای سرمایه گذاری استفاده کنید و برای این سرمایه گذاری ها می توانید خارج از مناطق بازگشت تضمین شده معامله کنید. منظورم چیزی است که با ریسک خاصی همراه است.

تا حدی ، LTSFS پولی است که می توانید از دست بدهید. برخلاف FFA.

اما مطمئناً با LTSFS خود هوشمند باشید و اگر می خواهید روی چیزی سرمایه گذاری کنید که نیاز به یک جهش ایمانی دارد ، فراموش نکنید که در کنار دوز خوب شهود ، عملی و مبتنی بر واقعیت نیز باشید.

اگر مجبورید مقدار زیادی LTSFS خرج کنید و به طور قابل توجهی تمام شود ، از صفر شروع کنید و دوباره ، هرگز از FFA پول برداشت نکنید.

نه

3. نیازها (55 درصد از حقوق خالص)

این حسابی است که همه هزینه های لازم را به صورت ماهانه میزبانی می کند. اجاره ، رهن ، قبض ، کارت اعتباری و وام ، غذا ، هزینه های روزانه … همین. فوق العاده ساده

اگر پسماندهای اضافی دارید ، یعنی کمتر از 55 درصد هزینه می کنید ، در صورت تمایل این مبلغ را به هر یک از پنج حساب موجود دیگر به دلخواه اختصاص دهید. شخصاً ، هر تعادلی که داشته باشم ، دوست دارم به FFA و LTSFS تقسیم شوم.

از تماشای کسانی که بزرگ می شوند خوشحال شدم.

4. تحصیلات (10 of از حقوق خالص)

هرگز قدرت آموزش را دست کم نگیرید.

حدود هشت سال پیش ، شخصی به من گفت افرادی که کتابهای غیر داستانی می خوانند ، هفت برابر بیشتر از کسانی که فقط ادبیات داستانی می خوانند موفق ترند.

اکنون مطمئن نیستم که “هفت برابر بیشتر” در اینجا درست است یا خیر ، اما مطمئن هستم که این گزاره درست است.

به هر حال ، اگر یک کتاب غیر داستانی می خوانید ، به این معنی است که بر اساس حقایق ساخته شده است و این بدان معناست که چیزی برای یادگیری و کاربرد وجود دارد.

و هنگام درخواست ، نتایج را مشاهده می کنید. گاهی اوقات شکست می خورید ، اما سپس یاد می گیرید و دوباره اعمال می کنید و اگر تسلیم نشوید ، نتایج را خواهید دید.

لحظه ای که این غیرداستانی را آموختم در مقابل. متوجه شدم که فقط کتابهای داستانی می خوانم. من غیرداستانی نخواندم آنها خسته کننده بودند.

اما من برای موفقیت خارش داشتم ، بنابراین آن را امتحان کردم.

و از آن زمان کتاب غیر داستانی نخوانده ام. با بزرگ شدن ، من همیشه بینی ام را در یک کتاب داشتم ، بنابراین زمان تغییر داستان بود.

درست است که زندگی من تغییر کرده است. احساس می کردم باهوش تر ، مطمئن تر هستم ، آموختم و استفاده کردم و نتیجه داد. در آنجا که بودم ، در مورد پیشرفت شخصی نیز مطالبی خواندم ، تا بتوانم بهترین مهارت های مقابله ای را برای داشتن یک زندگی شاد و بدون استرس داشته باشم.

بنابراین بله ، نکته ای که من دریافت می کنم این است که تحصیلات مهم است. اگر می خواهید رشد کنید و موفق باشید ، آموزش خود را شروع کنید.

کتاب بخرید ، در خانه درس بخوانید ، در سمینارها شرکت کنید ، هر چیزی که احساس می کنید چیزی را که می خواهید یاد بگیرید و چگونه می خواهید یاد بگیرید ارائه می دهد.

اگر تمام بودجه آموزشی خود را در یک ماه خرج نکنید ، خوب است. این بدان معناست که جمع می شود و سپس می توانید برای مواردی با بلیط های بالاتر که شامل یادگیری می شود ، هزینه کنید ، مانند یک گروه نخبه که سالانه تعداد زیادی عضو دارد.

اگر احساس می کنید می توانید همه چیز را که به صورت رایگان در اینترنت نیاز دارید بیاموزید ، این 10٪ را بردارید و آن را در حساب دیگری که مناسب می دانید قرار دهید.

5. بازی (10 of از حقوق خالص)

بله! بهترین صندوق تاریخ این کار برای این است که شما را نوازش کند و به شما احترام بگذارد.

آیا برای شام یک بطری شامپاین می خواهید؟ آیا آن درمان آبگرم را می خواهید؟ اوه ، کیف دستی و / یا کفش … من بازی را دوست دارم.

بدون گناه. شما می دانید که از ابتدا چه چیزی می توانید بپردازید و آن را به درستی خرج کنید. و بله ، اگر آن را خرج نکرده اید ، به آن اضافه می شود ، بنابراین وقتی بزرگ شد می توانید واقعاً به خودتان میل کنید.

تعطیلات بعدی هتل پنج ستاره؟ مشکلی نیست.

6. دادن (5 درصد از حقوق خالص)

نکته آخر اینکه همه چیز انرژی است. بنابراین اگر می خواهید مقداری ایجاد کنید ، باید چیزی را از دست بدهید یا بدهید. و می توانید مقداری سخت از دست بدهید ، یا می توانید آنها را از قلب خود آزاد کنید.

این حساب را هر ماه پاک می کنید. در اینجا چیزی برای ذخیره وجود ندارد. این انرژی است که باید جریان یابد ، بنابراین مطمئن شوید که جریان دارد.

اگر در موقعیتی هستید که نیاز به کمک به یکی از اعضای خانواده یا معشوق دارید ، همیشه به دنبال این حساب باشید. به این ترتیب ، اگر مجبور شوید به آنها پولی بدهید که “نمی توانید از عهده آنها برآیید” ، از کینه توزی جلوگیری خواهید کرد.

هر چیزی در اینجا باید ارائه شود ، بنابراین آن را ارائه دهید و عملا بگویید: “این تنها چیزی است که باید بدهم.”

و بس! شش حساب امیدوارم آنها نیز بتوانند به اندازه من به شما کمک کنند. حالا بروید برنده شوید ، پس انداز کنید و رشد کنید!

آیا شما این مقاله را دوست دارید؟ سپس آموزش رایگان Harv’s Passion، Goal and Profit را مشاهده کنید.
نظرات

نظراتدیدگاهتان را بنویسید