سئول خواستار تحریم های بیشتر علیه کره شمالی شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آزمایش موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی که به گفته ژاپن برد کافی برای رسیدن به خاک آمریکا را دارد، با واکنش تند سئول همراه شد.

یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی امروز (جمعه) ضمن محکوم کردن شدیدترین عبارات اقدام کره شمالی، خواستار تحریم های شدیدتر علیه پیونگ یانگ شد.

به گزارش رویترز، یون در یک کنفرانس مطبوعاتی با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا که برای سفر رسمی به سئول به سر می برد، گفت که دولت کره جنوبی با جامعه بین المللی همکاری می کند تا پاسخی هماهنگ به موشک های مکرر کره شمالی نشان دهد. راه اندازی.

وی همچنین به مقامات سئول دستور داد تا تلاش‌ها را برای اعمال شدیدترین تحریم‌های جهان علیه پیونگ یانگ تشدید کنند تا کره شمالی از پرتاب‌های ICBM مکرر جلوگیری کند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور کره جنوبی در نشست اضطراری شورای امنیت ملی همچنین خواستار اعمال بازدارندگی گسترده تر و قوی تر در برابر تهدیدات همسایه شمالی شد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی صبح امروز از دومین پرتاب موشک توسط همسایه شمالی این کشور در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

آدریان واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که همه کشورها باید پرتاب موشک کره شمالی را محکوم کنند و از پیونگ یانگ خواست اقدامات بی ثبات کننده خود را متوقف کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ م
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید