ریزش مرگبار معدن در کرمان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان کرمان ضمن تایید مرگ یک کارگر بر اثر ریزش آوار در معدن زغال سنگ موسوم به “هاچونی” شهرستان کهپنان، گفت: این معدن در سال گذشته ناایمن ارزیابی شده است. تصاحب شد. اخطار کتبی

مجتبی مصباح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران افزود: ریزش معدن هشونی صبح امروز رخ داد و علت اصلی ریزش معدن در مرحله کارگران اعلام شد. ‘ پیش رفتن.

وی با بیان اینکه جسد متوفی از زیر آوار معدن خارج شد، تصریح کرد: در هنگام ریزش معدن ۶ کارگر در محل حضور داشتند که ۵ نفر از آنها با استفاده از مسیر فرار اضطراری در حالی که سالم هستند توانستند جان خود را نجات دهند. .

۳ ماه مهلت سیستم قضایی به من

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان کرمان تصریح کرد: بر اساس بازرسی از معدن هشونی در سال گذشته توسط این اداره کل، این معدن ناایمن ارزیابی شد و ضمن تذکر کتبی به بهره بردار جهت ایمنی، وضعیتی که به مراجع قضایی ارائه شد

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال جاری دستگاه قضایی به معدن مهلت سه ماهه داد تا نسبت به رفع ایرادات و اقدامات ایمنی اقدام کند که متاسفانه این اتفاق رخ داد.

مصباح با بیان اینکه از اولین دقایق اعلام ریزش معدن هشونی، مسئولان محلی و برجسته وزارت کار در کوه بینان در محل حضور داشتند، گفت: فردا برای بررسی بیشتر شخصا به کوه بینان سفر خواهم کرد. علت حادثه و شرایط معدن و در صورت وجود تخلف در صورت تایید این حادثه طبق قانون برخورد قانونی خواهد شد.

شهرستان کوهبنان در ۱۷۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.