رژیم لاغری صورت – رژیم کاهش وزن


رژیم غذایی برای کاهش وزن صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت شما ضخیم و گرد است ، انتظار می رود که بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر چهره شما بیش از حد چاق است ، همچنین انتظار می رود که برای وضعیت بدن آن فرد دارای اضافه وزن و چاقی باشید یا اگر استخوانی مشاهده می کنید. ممکن است فکر کنید بدن آن شخص درست است. یا نازک ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم غذایی برای کاهش وزن صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، چهره ضعیف و استخوانی برای یک فرد زیبایی و جذابیت محسوب می شود. شاید شما هم کم و بیش با این مشکل روبرو شده اید.

در این مقاله ، من دلایل چاقی صورت و نحوه از بین بردن آن با رژیم های مختلف کاهش وزن را بررسی می کنم ، تا برخی از نگرانی ها در مورد جذابیت و زیبایی عزیزان را برطرف کنم. بنابراین به بقیه این مقاله توجه کنید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی در صورت می شود. یا گاهی به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، صورت شما پر می شود ، به عنوان مثال ، هورمون پیش از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، صورت را پر می کند.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما چاق به نظر می رسد یا گاهی اوقات پیش می آید که پس از ضعیف شدن محلی اندام ها ، به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت یکسان یا نازک تر از بدن شما باقی می ماند. گاهی اوقات به همان نسبت وزن خود را کاهش می دهد ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، استخوان بندی صورت باعث می شود صورت آنها گرد و پر به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ ابتدا ، همانطور که در بالا ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید ، با بیان تاریخچه و رژیم غذایی و برنامه دارویی یک متخصص این منبع را پیدا کرده و دستورات لازم را از یک متخصص دریافت کنید. راههای موثر برای کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون استراتژی های ارائه شده را با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل خواهم کرد.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی غلط است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از تورم ناشی از رژیم نامناسب کاملاً در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش و ضایعات پوستی نیز در امان خواهید بود و اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و لبنیات خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که احساس سیری کردید از خوردن دست نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازیابی کنند.

– آب کافی بنوشید: نقص های بصری صورت معمولاً به دلیل بیماری ها یا زخم ها و سموم در سایر قسمت های بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن هرچه بیشتر آب است (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده ولرم بنوشید). ، به عنوان مثال ، علل سردرد نداشته باشید و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، به حفظ هیدراتاسیون ، یعنی به دست آوردن مقدار کافی آب در بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید در حین ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو همراه داشته باشید.

– مصرف قند و نمک خود را کاهش دهید: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید ، 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما تجربه کرده ایم که صورت ما صبح ها به دلیل بی خوابی شب متورم می شود یا دیر می خوابد و استراحت کافی ندارد ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را نمی دانید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در این زمان استراحت اتفاق می افتد. در نتیجه ، اگر به اندازه کافی در شب استراحت نکنید ، که مهمترین زمان برای استراحت است ، اقدامات ذکر شده در بالا اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا بر روی صورت نشان داده می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن با ورزش هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و می توانید ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. پس از اتمام تمرینات ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند او را لاغرتر از آنچه که هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و او را از افتادن باز می دارد. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: یکی دیگر از روش های تضعیف صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که سایر اندام ها را از طریق تمرینات ضعیف می کنیم ، به عبارت دیگر ، ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این عمل می تواند برای صورت نیز معتبر باشد.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت عضلات اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. تا جایی که می توانید این تمرین را روزانه تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به جلو بکشید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج مثبت داشته باشد
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان گسترده و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و آن را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش چهره و لاغری استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. آنها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- هندوانه میوه ای است که می تواند در تضعیف صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در مدت 7 روز و باعث کاهش وزن می شود ، همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای تضعیف صورت استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث ضعیف شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای تضعیف صورت استفاده از حوله داغ قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید و روی صورت خود بگذارید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر تضعیف صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی نیز می توانید با جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید اما لی آگاه نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که ملاحظه می کنید ، روشهای جالب زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هرکدام تاثیرات خاص خود را روی صورت شما می گذارد.فقط قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، دلیل اصلی چاقی صورت خود را بیابید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را در قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید