رژیم غذایی برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید

این دارو به مبارزه با درد بیمار در مفاصل کمک می کند.

یکی از انواع آرتریت که با تغییر در رژیم غذایی فعلی فرد درمان می شود، نقرس نام دارد. ادامه دادن به خوردن چیزی که باعث آرتریت می شود، وضعیت را بدتر می کند. اگر به رژیم غذایی تجویز شده توسط پزشک خود پایبند باشید، می توانید مطمئن باشید که در طول زمان احساس بهتری خواهید داشت و علائم موجود خود را تسکین خواهید داد. اگر می‌دانید که مبتلا به آرتریت هستید، باید فوراً با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود تماس بگیرید تا به شما بگوید چه نوع رژیمی را باید دنبال کنید.

ممکن است رژیمی را که پزشک برای شما پیشنهاد می کند دوست نداشته باشید، اما مهم ترین چیز برای شما سلامتی شماست، بنابراین بهتر است دستورالعمل های رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید تا بدن شما به خوبی بهبود یابد. باید بدانید که غذاهای خاصی وجود دارند که می توانند باعث حملات درد در بدن شما شوند. پس از معاینه، پزشک باید بتواند به شما بگوید که از چه غذاهایی باید دوری کنید.

برخی از غذاهای واضح وجود دارند که محرک درد آرتریت هستند که باید از آنها دوری کنید. این غذاها عبارتند از:

? غذاها/نوشیدنی های حاوی کافئین

? سبزیجات خاص

? موارد اضافی

? شکلات

? نمک

? گوشت قرمز

? برخی از محصولات لبنی

باید بتوانید متوجه شوید که آیا غذاهای خاصی باعث ایجاد علائم آرتریت در شما می شوند یا خیر. فقط هر چیزی را که می خورید یادداشت کنید و اگر بعد از مصرف آن درد مفاصل داشتید، مصرف آن را قطع کنید و در ملاقات بعدی خود با پزشک به پزشک خود اطلاع دهید.

با این حال، درست مانند غذاهایی که می توانند علائم آرتریت را تشدید کنند، غذاهایی نیز وجود دارند که می توانند علائم را متوقف کنند و احساس بهتری در شما ایجاد کنند. بسته به رژیم غذایی که پزشک شما توصیه می کند، احتمالاً از شما خواسته می شود که مقادیر متوسطی از غذاهای خاص را برای کمک به وضعیت خود مصرف کنید.

مطالعات اخیری که انجام شده است نشان می دهد که با خوردن پرتقال، روغن های گیاهی و روغن ماهی می توان التهاب را کاهش داد. این روغن‌ها به مفاصل شما اجازه می‌دهند حساس‌تر شوند و هرگونه استرسی که ممکن است احساس کنید نیز کاهش می‌یابد. برخی از پزشکان رژیم غذایی سختی از میوه ها و سبزیجات ارگانیک را پیشنهاد می کنند.

همچنین مشخص شده است که ویتامین های ماهی مانند امگا ۳ و ویتامین D علائم آرتریت را کاهش می دهند. پزشک مصرف کمتر سدیم و شکر را توصیه می کند و یک رژیم غذایی متعادل جایگزین رژیم قدیمی شما می شود.

از مصرف انواع غذاهای پر کلسترول و بسیار چرب خودداری کنید. خوردن این غذاها آسان و بسیار وسوسه انگیز است، اما باید به خاطر داشته باشید که سلامتی شما حرف اول را می زند! همچنین باید از نوشیدن هر گونه نوشیدنی الکلی خودداری کنید زیرا باعث تشدید وضعیت آرتریت می شود.

از هر نوع غذایی که ممکن است باعث افزایش وزن شما شود باید به طور کامل پرهیز شود زیرا آرتریت فقط بدتر می شود. افزایش وزن تنها می تواند درد مفاصل را بدتر کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر