رویترز: دولت نفتالی بنت در آستانه فروپاشی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از شکست دولت نفتالی بنت نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی در تصویب قانون امنیتی در کنست، استعفای یکی از اعضای ائتلاف وزیران منجر به نزدیک به فروپاشی

رویترز گزارش داد که “ائتلاف وزیران شکننده اسرائیل روز دوشنبه پس از گزارش هایی مبنی بر تصمیم یک قانونگذار از حزب راستگرای بنت تصمیم به کناره گیری در آستانه فروپاشی به نظر می رسد.”

رویترز گزارش داد: «این تغییر در حالی رخ داد که ائتلاف بنت، که دیدگاه‌های متفاوتی دارد و شامل احزاب راست افراطی، لیبرال و عرب است، یک سال پس از پایان حکومت ۱۲ ساله بنیامین نتانیاهو حتی بیشتر از این هم فروپاشیده است. . “

نیر اورباخ، یکی از اعضای حزب راست افراطی یامینا در بیانیه ای که رسانه های صهیونیستی منتشر کردند، گفت: من به نخست وزیر گفتم که در شرایط فعلی، دیگر بخشی از ائتلاف نیستم.

بر اساس این گزارش ها، آئورباخ به سوالاتی درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه مجاهدین خلق “افراطی و ضدصهیونیست” ائتلاف را “در مسیرهای آشفته” رهبری کرده اند، پاسخی نداد. خروج او باعث شد که اتحاد بنت ۵۹ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست آورد، یعنی دو کرسی کمتر از اکثریت.

رویترز گزارش داد: «پس از هفته‌ها کشمکش بین شرکای دولتی، واضح‌ترین نشانه ضعف ائتلاف در هفته گذشته زمانی رخ داد که لایحه تمدید قانون اسرائیل درباره شهرک‌نشینان در کرانه باختری اشغالی در پارلمان شکست خورد. وی افزود: این شکست شانس برگزاری پنجمین انتخابات در سه سال گذشته را بیش از پیش نزدیک کرد.

آن تمام شده است…




این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید