رونمایی از جلد چهارم کتاب اندیشه های قضایی فارسی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس در جلسه شورای قضایی استان فارس در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید والامقام، در جمع خبرنگاران برگزار شد. دکتر بهشتی و یاران باوفایش. و همه شهدای انقلاب اسلامی گفتند: امیدواریم راه شهدا را ادامه دهیم و با خدمت بی منت به مردم آنچه را که می خواهند انجام دهیم.

و قاضی استان فارس ادامه داد: باید از سیاست های قوه قضائیه و برنامه های مقام معظم رهبری پیروی کنیم چرا که خدمت بی منت به مردم یکی از اقدامات آنها و برجستگی آنها به عنوان رئیس قوه قضائیه است. “

رئیس کل دادگستری فارس گزارشی از گستره فعالیت های قضایی داد و گفت: شاید قوه قضاییه به دلیل داشتن پشتوانه علمی منحصربفرد نسبت به استان فارس سرمایه کمتری داشته باشد.

او همچنین گفت: افزونه دادرسی یکی از چالش هایی بود که قوه قضائیه فارس با ۳۰ هزار پرونده غیر از صدور حکم، تا حد زیادی به آن رسیدگی کرده است. مطمئن خودشه.

حجت الاسلام موسوی گفت: یکی از مشکلات قوه قضائیه ورود زندانیان با دستبند و دستبند به محاکم قضایی است که در حال حاضر ۹۲ درصد زندانیان به صورت اینترنتی محاکمه می شوند.

وی افزود: قوه قضاییه به سمت مردم سالاری حرکت می کند، بنابراین در بحث حمایت از تولید، فعالیت های مناسب و مطلوبی انجام شد و اگر فرمایشات مقام معظم رهبری به طور کامل و دقیق اجرا می شد، بسیاری از مشکلات اقتصادی حل می شد. ” پارسال و در راستای فرمایشات اعلیحضرت از جانب و توجه ویژه ایشان به حمایت از تولید با ارائه حمایت قضایی و حقوقی از تولید بیش از ۱۸۹ شرکت به دستگاه قضایی استان فارس بازگشت و واحدهای صنعتی و تولیدی استان به چرخه تولید بازگشتند.

رئیس شورای قضایی فارس در این جلسه گفت: دادگستری فارس در ۱۵ مرحله تحقیقاتی ساماندهی شده است و قضات استان فارس در کنار کار قضایی تحقیقات ارزشمندی را انجام داده اند. و.

حجت الاسلام موسوی خطاب به قضات فارس گفت: داوران با توان علمی بالای خود تلاش کردند. و و مقام معظم رهبری برای حفظ جایگاه قوه قضائیه و قضائیه در کشور فرمودند: فارس قله است، لذا قوه قضائیه نیز در نظر دارد فارس را در این زمینه نیز پیشتاز نگه دارد.

وی با اشاره به تذکرات مشترک بین دانشگاه‌های ناحیه فارس، شیراز و آزاد اسلامی و حوزه استان، گفت: هم افزایی موجب رشد و تعالی می‌شود و دانشگاه شیراز و مدرسه قدیم فارس از جمله توانمندی‌ها هستند. سایر نخبگان.» پژوهشگران استان فارس می توانند از پتانسیل بالای علمی آن بهره مند شوند.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: بانک اطلاعاتی قضات تحقیق در قاضی فارس باید ایجاد شود تا فعالیت های پژوهشی آنها شناخته شود زیرا قضات بازپرس زمینه تعالی قضایی را فراهم کرده اند.