رونق صنعت گردشگری در اصفهان پس از کرونا


به گزارش خبرگزاری فارس از نین، علیرضا ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در حاشیه بازدید از آثار تاریخی نین اظهار داشت: این شهر به عنوان یک شهر فرهنگی دارای بافت تاریخی گرانبهایی از نظر اخلاقی است. و غیر مادی میراث ملموس، نیازمند نگاه ویژه و اعتبارات جدی منطقه ای و ملی در حوزه توسعه گردشگری است.

وی افزود: در این دو سال بیماری کرونا خسارات زیادی به صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی وارد کرد، اما امسال به لطف دولت و افزایش واکسیناسیون عمومی، نوروز بسیار خوبی را سپری کردیم و با هجوم مردم مواجه شدیم. از گردشگران در عید فطر و تعطیلات خرداد می‌دانستیم که امسال سال گردشگری خواهد بود.

ایزدی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از سه رکن اصلی توسعه در استان اصفهان است، گفت: سند چشم انداز سه ساله در نظر گرفته ایم تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در حوزه ارزآوری و صادرات صنایع دستی کشف و ایجاد کنیم. زیرساخت های مناسب برای گردشگری و افزایش درآمد گردشگری». برای ایجاد و توسعه فرصت های شغلی پایدار گام بردارید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: با در نظر گرفتن واقعیت های فرهنگی مناطق مختلف استان و حفظ ارزش های فرهنگی، تقویم مناسبی از شهرها تهیه کرده ایم تا بتوانیم غنا و غنا را بشناسیم و در آن سهیم باشیم. رونق شهرهایی مانند رویدادهای ملی و بین المللی نایین.» فرصت خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارید.

وی با اشاره به اینکه دیگر روش های قدیمی در حوزه گردشگری کافی نیست، گفت: امروزه نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه پایدار صنعت گردشگری بسیار حائز اهمیت است؛ به ویژه اینکه این سه حوزه نیازمند صنایع دستی، هنرهای سنتی است. مرمت بناهای تاریخی و جذب گردشگر از طریق تبلیغات و بازاریابی جدید ورود جدی به این شرکت ها.

ایزدی ادامه داد: موضوع ایجاد فرصت های شغلی در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی می تواند از نظر کمی و کیفی بیشترین تاثیر را برای اشتغال جامعه داشته باشد زیرا با کمترین سرمایه گذاری و با حضور دانش بیشترین بازدهی را به دست می آورد. ما می توانیم از کیفیت و تنوع محصولات حمایت جدی کنیم.» صادرات محیط زیست و صنایع دستی.

احیای بافت تاریخی نینوا نیازمند کمک اعتبارات ملی است

به گفته محسن فیروزی فرماندار شهرستان نین: معرفی ظرفیت های گردشگری، بوم گردی و آثار تاریخی نین و جذب اعتبارات منطقه ای و ملی با حضور مدیرکل کاروانسرای قلعه رستم فاران، ریگار. از میل، ابابافی، قلعه محمدیه، باغ مصلی، بازار قدیم، قلعه نهم و مسجد بابا عبدالله در میدان بازدید شد.

وی افزود: مقرر شد جلساتی چند جانبه با حضور مدیرکل میراث، مدیرکل اوقاف و استانداری برای تعیین تکلیف آثار تاریخی از جمله باغ مصلی و حمام تاریخی نایین برگزار شود. از یک سو وقف و از سوی دیگر ثبت میراث است.»

فیروزی در خصوص آثار تاریخی که نیازمند مشارکت شهرداری و اداره مسکن و شهرسازی است، گفت: آزادسازی مسجد باب عبدالله، احیای بافت تاریخی نین، محمدیه و بافران و مرمت و احیای مسجد باب عبدالله. قلعه‌های تاریخی نیازمند کمک‌های ویژه از سوی اعتبارات ملی هستند. «در دسترس ما باشید.

فرماندار نایین در خاتمه راه اندازی بازارچه صنایع دستی با همکاری شهرداری برای احیای صنایع دستی مانند گلیم بافی و گلیم بافی و حمایت بخش خصوصی از بوم گردی را از توافقات خوب این سفر برشمرد.

به گزارش فارس، شهرستان نین با ۱۲۰۰ بنای تاریخی تعیین شده دارای ۲۰ بوم گردی فعال و ۷ بوم گردی در حال ساخت است که هر ساله پس از اصفهان و کاشان بیشترین تعداد گردشگر داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/۶۳۰۲۵/ج/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید