روسیه یک بیماری همه گیر بزرگ عفونت ها ، مرگ و میر را نشان می دهدمسکو (AP) – روسیه بالاترین تعداد روزانه موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را از ابتدای سال …

مسکو (AP) – روسیه بالاترین تعداد روزانه موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کروناویروس را از ابتدای همه گیری ثبت کرد ، افزایش سریع سهم ، که به شدت سیستم مراقبت های بهداشتی ملی را تحت فشار قرار داد.

گروه ویژه دولت کروناویروس از 31299 مورد تایید شده ویروس کرونا و 986 مورد مرگ در 24 ساعت گذشته خبر داد.

این کشور بارها و بارها در هفته های اخیر رکورد تعادل روزانه را تعیین کرده است زیرا در پی کاهش سرعت واکسیناسیون و اعمال ضعیف اقدامات حفاظتی کروناویروس ، عفونت ها افزایش یافته است.

میخائیل میشوستین ، نخست وزیر ، روز سه شنبه گفت که حدود 43 میلیون روس ، یا تقریباً 29 درصد از تقریبا 146 میلیون نفر جمعیت این کشور ، به طور کامل واکسینه شده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر ضرورت سرعت بخشیدن به واکسیناسیون تاکید کرد ، اما در مورد اجبار مردم به دریافت واکسن نیز هشدار داد.

علیرغم افزایش تعداد ، کرملین محاصره جدید در سطح ملی مانند ماه های اول همه گیری را که به شدت بر اقتصاد و رتبه بندی پوتین تأثیر گذاشت ، رد کرد ، در حالی که قدرت اعمال محدودیت های کرونا را به مقامات منطقه واگذار کرد.

دمیتری پسکوف ، سخنگوی پوتین در پاسخ به این سوال که آیا سطحی از سرایت وجود دارد که کرملین را مجبور به ایجاد محاصره کند ، گفت که هر 85 منطقه روسیه بر اساس شرایط تصمیم گیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه سیستم مراقبت های بهداشتی کشور از منابع و تجربه لازم برای مقابله با هجوم بیماران مبتلا به کووید -19 برخوردار است ، افزود: این امر به مقامات اجازه می دهد تا از مسدود شدن اجتناب کنند “تا زمانی که زیرساخت های پزشکی تحت فشار نباشد و همچنان در وضعیت خراب. شرایط کار ”

پسکوف در تماس کنفرانسی با خبرنگاران گفت: “وقتی وضعیت به نقطه بحرانی نزدیک می شود که در آن سیستم مراقبت های بهداشتی منطقه ای قادر به درمان بیماران ورودی نمی شود ، مقامات می توانند تصمیمات مربوطه را اتخاذ کنند.”

برخی از مناطق روسیه در حال حاضر مشارکت محدودی در رویدادهای عمومی بزرگ دارند و دسترسی محدودی به تئاترها ، رستوران ها و دیگر اماکن دارند. اما زندگی در مسکو ، سن پترزبورگ و بسیاری دیگر از شهرهای روسیه با دسترسی افسار گسیخته به رستوران ها ، کافه ها ، کلوپ های شبانه و مکان های دیگر تا حد زیادی عادی است.

میخائیل موراشکو ، وزیر بهداشت روز پنجشنبه هشدار داد: “اگر ما اقدامی برای محدود کردن ارتباطات اجتماعی که منجر به افزایش عفونت ها می شود ، انجام ندهیم ، با شیوع فزاینده ای روبرو خواهیم شد.”

موراشکو با بیان اینکه بیش از 1.1 میلیون بیمار مبتلا به کووید -19 در حال حاضر در بیمارستان ها بستری هستند ، افزود: این تعداد “بار سنگینی” را بر روی سیستم مراقبت های بهداشتی ملی تحمیل می کند.

وی با اشاره به اینکه 42 درصد از روس های بالای 65 سال مورد تیراندازی قرار گرفته اند ، افزود: این نسبت در آسیب پذیرترین گروه از مردم به وضوح کافی نیست.

به طور کلی ، گروه کاری کروناویروس روسیه تقریباً 7.9 میلیون مورد تایید شده و 220.315 مورد مرگ – بالاترین تعداد مرگ و میر در اروپا – را ثبت کرد. این رکورد رسمی روسیه را بعد از ایالات متحده ، برزیل ، هند و مکزیک به عنوان پنجمین کشور آسیب دیده در جهان معرفی کرده است.

با این حال ، آژانس آماری Rosstat ، که همچنین مرگ و میرهایی را که در آن ویروس عامل اصلی در نظر گرفته نشده است ، شمارش می کند ، تعداد بسیار بیشتری از مرگ و میر همه گیر را گزارش کرده است – حدود 418،000 مرگ افراد مبتلا به COVID -19 تا ماه آگوست. اگر از این عدد بیشتر استفاده شود ، روسیه با پیشی گرفتن از مکزیک ، چهارمین کشور آسیب دیده در جهان خواهد بود.

___

پوشش AP همه گیر کروناویروس را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic تماشا کنید

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید