روسیه از انهدام سه جنگنده اوکراینی خبر داد – خبرگزاری مهر، ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع روسیه از انهدام سه جنگنده اوکراینی خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع روسیه از انهدام دو فروند هواپیمای جنگی سوخ وی-۲۵ و یک فروند هواپیمای جنگی میگ-۲۹ ارتش اوکراین در شرق این کشور خبر داد.

همزمان، وزارت دفاع روسیه از هدف قرار دادن انبارهای تسلیحاتی ارتش اوکراین خبر داد.

از سوی دیگر، مارک روته، نخست وزیر هلند در سفر خود به کیف گفت که جنگ در اوکراین ممکن است بیش از حد انتظار طول بکشد.

مارک روته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفت: این بدان معنا نیست که ما می توانیم بنشینیم و کاری انجام دهیم. ما باید متمرکز بمانیم و به حمایت از اوکراین با تمام امکانات موجود ادامه دهیم.

وی همچنین از تحویل سامانه های جدید توپخانه دوربرد و کمک مالی به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو به اوکراین خبر داد.

لازم به ذکر است که روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری (۵ مارس سال گذشته) عملیات نظامی خود را در اوکراین با هدف خلع سلاح و ناز زدایی این کشور آغاز کرد. و این اقدام روسیه در حالی صورت گرفت که به گفته مقامات این کشور، در مقابل سیاست های خصمانه غرب و اتحاد نظامی ناتو، گزینه دیگری در برابر مسکو وجود نداشت.

عملیات نظامی روسیه در اوکراین از اوایل ماه مارس سال گذشته آغاز شد و با وجود کمک های همه جانبه آمریکا و کشورهای غربی به ارتش اوکراین، پیشروی ارتش روسیه در مناطق شرقی اوکراین همچنان ادامه دارد.