روایت رئیس هلال احمر از عملیات سیلاب در کشور – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر پیرحسین کولیوند عصر پنجشنبه در برنامه «صف اول»، وی گزارش داد. بر اساس برنامه هشدار و هشدار آب و هوا اندازه کوچک وی گفت: ۲۴ استان کشور، ۱۶۲ راه مواصلاتی و ۱۶۸ شهر با کمک استانداران و سایر امدادگران درگیر سیل شدند. تسلیم شدن نجات دهندگان امدادگران هلال احمر در عملیات سیل اخیر شایسته تقدیر هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این عملیات ها ۷۹ هزار نفر امداد و نجات و بیش از ۳ هزار نفر به مناطق امن منتقل شدند، ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر اسکان اضطراری و ۵۶ نفر مجروح شدند.

وی گفت: در این عملیات ها از حمایت و همکاری نیروهای جهادی و خیریه برخوردار شدیم و گفت: در مجموع ۹۰ نفر کشته و ۸ مفقود هم داریم، همچنین یک نفر را در امام زاده داود نجات دادیم. چند نفر دیگر در فیروز فیروزکوه. .

کولیوند گفت ۱۴۰۰ تیم عملیاتی واکنش سریع و آموزش دیده به طور مداوم در عملیات امداد و غوطه وری حضور داشتند و تیم های ANST (سگ های آفتابگیر) تمام تلاش خود را برای امداد رسانی انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جست و جو در برخی مناطق همچنان ادامه دارد، اذعان داشت: با کمک استاندار و فرماندار تهران که همچنان حضور داشتند، توانستیم مناطق زیادی را پیدا کنیم. دشوار ترانزیت برای کمک

وی ادامه داد: مردم و نیروهای جهادی با ارائه کمک های روانی و مواد غذایی همراه ما در عملیات امداد و نجات از باران های سیل آسا شرکت کردند و یکی از نکات مهم حضور تیم های سحر در عملیات های سیل آسا اخیر است که برای حمایت روانی حضور داشتند. ” به قربانیان و در نتیجه افزایش انعطاف پذیری آنها. بیاورید به افراد کمک می کند و درد آنها را کاهش می دهد.

کولیوند گفت: ما محموله و مواد بیولوژیکی را در مناطق امن ذخیره کردیم و بالگردها قبلاً عملیاتی شده بودند، اما کمک به مردم برای انجام بهتر عملیات بسیار مؤثر بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: مردم با حمایت های خود سرمایه اجتماعی هلال احمر را ارتقا داده اند و از مردم فهمیده ایران تشکر ویژه دارم.

وی با بیان اینکه از میان ۹۰ کشته در کشور، حدود ۴۰ نفر از آنها در منطقه امامزاده داود و فیروزکو به تهران متصل بودند، گفت: سیل شدیدی رخ داد که نیاز به تجهیزات ویژه داشت و شهرداری خیلی سریع این تجهیزات را تهیه کرد. “

کولیوند اذعان داشت: در ساعات اولیه عملیات امداد و نجات توانستیم ۸۰۰ نفر را به مناطق امن منتقل کنیم و تمامی همکاران امدادی در اولین ساعات حادثه با قدرت کامل در منطقه حضور دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جلسات مدیریت بحران با همه مسئولان برگزار شد، گفت: در زمان تشکیل کمیته مفقودین تلاش کردیم تا اموال مردم حفظ شود و هم اکنون مراحل شناسایی اجساد در این زمینه در حال انجام است. کمیته.”

وی افزود: تا زمان بازگشت شرایط عادی و حضور در تمامی امکانات صحنه حادثه و حادثه دیدگان را ترک نمی کنیم.

کلیوند گفت: مزدوران قسمتی از و مناطقی بود که به دلیل بسته بودن راه های سیل زده در اثر سیل به شدت آسیب دیدند و روند امداد رسانی به کندی انجام شد و عملیات امداد هوایی انجام شد.

وی گفت: بیش از ۶۰۰۰ نفر در قالب ۱۴۰۰ تیم تخصصی و آموزش دیده با ایثار و اکیپ های پشتیبانی آماده عملیات برای انجام عملیات امدادی در مناطق سیل زده حضور داشتند.

کولیوند ادامه داد: قبل از عید انبارهای امدادی هلال احمر خالی بود و نگران بودیم اما پس از آغاز سال جدید با دستور رئیس جمهور انبارها پر شد و وضعیت بهتر شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تجهیزات هلال احمر از نظر لجستیکی، فروشگاهی، بالگردی و موارد دیگر به شدت کمبود دارد و این به دلیل نیازهای جدی ماست که باید برنامه ریزی کنیم. اندازه کوچک مراقب باشید که کمبودها را برطرف کنید.

وی افزود: عملیات جست و جو در ۱۲ فرمانداری در حال انجام است و در سایر فرمانداری ها تقریبا عملیات به پایان رسیده است و قرار است تا ۴۸ ساعت آینده پایان تمامی عملیات ها را اعلام کنیم.

کولیوند گفت: هلال احمر بر اساس وظایف خود و به محض دریافت هشدار هوایی نسبت به امدادرسانی به این برنامه اقدام کند. اندازه کوچک اما باید فرهنگ سازی شود که مراقب هشدارهای مردم باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر افزایش یافته است. هرچند در سیل اخیر قسمتی از ما وظیفه نداشتیم، کلی اس ام اس برای آماده سازی مردم در برابر سیل زدیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: در ایام اربعین جلسات زیادی برای خدمت رسانی به زائران بیت الحسینی برگزار شد. ما پوشش امدادی را در تمام محدوده های مشخص شده در تمام مراکز حمل و نقل ارائه خواهیم کرد.

کولیوند گفت: موضوع امداد و نجات و سلامت پزشکی در داخل بر عهده هلال احمر و در خارج از کشور بر عهده وزارت بهداشت است.

وی اذعان داشت: سعی کردیم قبل از عملیات اربعین با هدف هم افزایی یک رزمایش جدی انجام دهیم و در حال حاضر نیروهای متخصص خود را کادر پزشکی و امدادی تعیین کرده ایم و تعداد داوطلبانی که اعزام می شوند زیاد است اما ظرفیت ما. محدود شده است.

کولیوند ادامه داد: دو فروند هواپیمای بیمارستانی، یک آمبولانس و یک اتوبوس امداد و نجات علاوه بر دارو و تجهیزات پزشکی آماده امداد رسانی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری احتمال گرمازدگی، کرونا و بیماری های گوارشی برای زائران پیش بینی می شود و هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه هفت پایگاه مرکزی از جمله نماینده هلال احمر در عراق وجود دارد، گفت: جمعیت جمع ایشان در این اردوها هستند، گفت: امسال تعداد اردوها سه برابر مراسم اربعین گذشته من خواهد بود.

کولیوند افزود: پوشش امدادی در سه سطح مختلف بیمارستان، درمانگاه و چادرهای امدادی در شهر نجف خواهیم داشت. در مسیر نجف بیمارستان سیار و ایستگاه آمبولانس خواهیم داشت. ما پرستاران و افرادی را که به زبان عربی مسلط هستند برای بهبود پوشش امدادی در بیمارستان ها مستقر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان امام علی(ع) هلال احمر برای اولین بار کار خود را آغاز می کند، گفت: کادر درمانی و نیروهای هلال احمر در کربلا، کاظمین و سامرا برای خدمت رسانی به زائران مستقر می شوند.