رهبری ائتلاف نتانیاهو در انتخابات کنست برای رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های صهیونیستی شامگاه سه شنبه از پیشروی ائتلاف راست افراطی به رهبری بنیامین نتانیاهو در انتخابات کنست خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نتایج اولیه انتخابات کنست حکایت از رهبری ائتلاف به رهبری نتانیاهو در انتخابات کنست رژیم صهیونیستی دارد.

گفتنی است بیست و پنجمین دوره انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی (کنست) که پنجمین دوره انتخابات در کمتر از چهار سال گذشته است، از صبح امروز سه شنبه در سرزمین های اشغالی آغاز شد.

در این انتخابات، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب لیکود، تلاش می کند بار دیگر قدرت را به دست آورد.

در انتخابات قبلی، ائتلاف موسوم به تغییر با ائتلافی متشکل از ۸ حزب مخالف سیاسی توانست نتانیاهو را از قدرت برکنار کند. اما در نهایت این اتحاد با نخست‌وزیری مشترک نفتالی بنت و یایر لاپید طولانی نشد و به دلیل اختلافات شدید منحل شد.

در این انتخابات، یائیر لاپید، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در حالی تلاش می کند که در قدرت بماند، نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب یش آتید وی آرای کمتری نسبت به حزب لیکود نتانیاهو دارد. اما در نهایت و با وجود این اختلاف آرا، تعیین کننده ترین موضوع در انتخابات رژیم صهیونیستی، ائتلاف های پس از اعلام نتایج انتخابات است.

سوابق قبلی نیز نشان می داد که احزاب با آرای کمتر می توانند با تشکیل ائتلافی بزرگتر از پارلمان رژیم صهیونیستی (با به دست آوردن ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان) قدرت را به دست آورند و دولت جدیدی تشکیل دهند.