رصد ۱۶۰۰ پروژه شهری اصفهان از طریق سامانه سیگما


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سعید ابراهیمی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور زاییده فکر شهرداری اصفهان در «تجربه شهر» است، گفت: “. کنفرانس .. ما سعی کردیم رویه های قبلی را متوقف نکنیم، بلکه آنها را توسعه دهیم.

وی با اشاره به اینکه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۱ و تدوین بودجه ۱۴۰۲ در دست اقدام است، افزود: بررسی برنامه پنج ساله ۱۴۰۵، جمع آوری ۱۴۰۰ آمار، اجرای نظام جامع آماری و تهیه دفترچه هدف. اطلس ها از جمله اقداماتی است که معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی ریاست جمهوری در سال جاری انجام داده است.

ابراهیمی با اشاره به نظارت بر پروژه های شهری بیان کرد: با استفاده از سامانه سیگما ۱۶۰۰ پروژه در حوزه های مختلف رصد می شود که گزارش آنها به صورت ماهانه تهیه و به ادارات مختلف شهرداری ارائه می شود.

آمار به ایده ها و نظرات اعتبار می دهد

محمود محمدی معاون سابق برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه آمار به ویژه در حوزه برنامه ریزی کاربرد دارد، گفت: آمار باید به صورت ملموس و قابل فهم برای همه ارائه شود در غیر این صورت مفاهیم در ذهن مردم نخواهد نشست.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه برنامه ریزی باید بتوانیم ابتدا نتایج فعالیت کمیته های تخصصی و کارشناسان را به صورت ملموس به مردم منتقل کنیم و سپس بازیگران و توانمندی ها را برای رسیدن به اهداف متمرکز کنیم.

شهرداری در برنامه ریزی پیشگام بود

بهروز اربابشران از معاون سابق برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه شهرداری اصفهان در عرصه برنامه ریزی پیشگام بوده است افزود: علاوه بر تمامی وظایف معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و توسعه سرمایه انسانی، مدیریت سرمایه فکری در شهرداری نیز بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: دانش، منابع مالی، داده ها، سازمانی و نیروی انسانی در معاونت برنامه ریزی وجود دارد که جایگاه و اهمیت معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی را بیشتر مشخص می کند.

ارباب شیران خاطرنشان کرد: معاونت دانشگاه باید بین برنامه ها و طرح های زیادی که برای مناطق و سازمان ها در حال تدوین است تعادل ایجاد کند و با دید منصفانه با آنها برخورد کند.

معاون سابق برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان استقرار مدیریت واحد شهری در شهرداری اصفهان را ضروری دانست و گفت: لازمه این امر مدیریت واحد در عامل برنامه ریزی است اما مشکل وجود دارد. این است که برنامه ها و اولویت ها در زمان اجرا به گونه ای متفاوت انجام می شود.

وی ایجاد مشارکت، گفت‌وگو و مداخله کارشناسان در حوزه‌های مختلف را لازمه تصمیم‌گیری در این حوزه دانست و افزود: منطق و مبنای تفکر در این نماینده باید نظام‌مند و ملاک تصمیم‌گیری باشد. گویا. اخلاق و ویژگی های اجرای صحنه، تعامل، اعتماد و رهبری

لازم به ذکر است در پایان همایش «تجربه شهر» پرتال رصدخانه شهرداری اصفهان و دو کتاب با عنوان «مبانی و اصول تأسیس رصدخانه شهری» و «آمار شهر اصفهان ۱۴۰۰» تدوین شد. بیانیه.

انتهای پیام/۳۶۴۹/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید