رشد ۸۷ درصدی بازپرداخت وام های بانک قرض الحسنه در سال ۱۴۰۰


مدیر امور بانکداری اسلامی بانک سینا گفت: وام های بازپرداختی بانک سینا در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از ۸۷ درصد رشد داشته است.

رشد 87 درصدی بازپرداخت وام های بانک قرض الحسنه در سال 1400

به گزارش خبرتایمز به نقل از روابط عمومی بانک سینا، خلیل الیله محرابی افزود: این بانک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به فقرزدایی در جامعه، طرح های قرض الحسنه متعددی را به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه اجرا کرده است. و در چارچوب طرح های مذکور در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵ هزار و ۶۶ میلیارد ریال به مطالبات واریز شده که نسبت به وام های پرداختی در سال ۱۳۹۸ حاکی از رشد ۸۷ درصدی است.
وی تصریح کرد: این وام ها علاوه بر وام ازدواج با هدف ایجاد فرصت های شغلی و رفع نیازهای اساسی مردم در قالب وام های کریمانا، معاصات، احسان، حفظان میهن، نیکو، ایثار، پردیس مهرآورین، سخاوت و … است. محرومان حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا، کمک به تامین مسکن محرومان و ازدواج، حمایت از پرستاران، کادر درمانی، دستیاران درمانگاه و مراکز توانبخشی وابسته به بنیاد مراقبت، مرزبانی و خانواده شهدا و تامین هزینه های درمانی خانواده ها. به بیماران پرداخت می شود.
وی همچنین با اشاره به آغاز ششمین جشنواره قرض الحسنه حساب های بانکی بانک سینا از خیرین و خیرین خواست برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در این جشنواره شرکت کنند.
در این جشنواره جوایزی به سپرده‌گذاران حساب‌های پس‌انداز کراز الحسنه در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۱ اهدا می‌شود.
جوایز ششمین جشنواره حساب‌های پس‌انداز کارزاد حسنه بانک سینا شامل ۳۷ کمک بلاعوض برای خرید خودروهای ایرانی به ارزش هر یک میلیارد ریال، ۳۷ کمک بلاعوض برای خرید کالای ایرانی به ارزش هر کدام به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال، ۱۳۷ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات است. ۱۰۰ میلیون ریال و چهار هزار و ۵۳۷ جایزه به ارزش ۱۰ میلیون ریال و ۲۲ هزار و ۶۳۷ جایزه به مبلغ ۵ میلیون ریال.
حداقل موجودی شرکت در جشنواره حساب پس انداز بانک سینا قارد حسنا یک میلیون ریال است و به ازای هر ۵۰۰ هزار ریال در پایان هر روز یک امتیاز به صاحب حساب تعلق می گیرد.