رتبه اول صهیونیست ها در مطبوعات! خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه های فلسطین، نتایج یک گزارش نشان می دهد رژیم صهیونیستی بیشترین تعداد روزنامه نگار کشته شده را در جهان دارد.

در گزارشی که روز شنبه از سوی انجمن جریان های متقابل آمریکا منتشر شد، رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است که در وهله اول فهرست کشورهای این حوزه را نیز شامل می شود.

به گزارش جامعه آمریکایی، رژیم صهیونیستی جدا از همه کشورهایی که شاهد جنگ و جنایت هستند و یا گروه های مافیایی و فروشندگان مواد مخدر در آنها فعالیت دارند، رتبه نخست را در کشتار خبرنگاران دارد.

بر اساس به گزارش این انجمن، از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی در حین پوشش خبری رویدادهای خبری توسط نظامیان اسرائیلی کشته شده اند و آخرین نمونه آن شهید غفران است. و او را ببین و پیش از او نیز شهید نازنین ابوعقلی خبرنگار شبکه الجزیره توسط افراد مسلح صهیونیست در اردوگاه جنین کشته شد.

قبلا حماس نیز به کشته شدن اسد واکنش نشان داد ابوعقلی این روزنامه نگار فلسطینی در بیانیه ای گفت: ترور جمیل. ابوعقلی وی افزود: این جنایت دیگری است که باید به سلسله جنایات رژیم اشغالگر قدس به ویژه علیه رسانه های فلسطینی اضافه شود. در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه رخ داده یک ترور جنایتکارانه عمدی و آشکار است که رژیم صهیونیستی باید در محافل بین المللی پاسخگوی آن باشد. بین المللی “تنبیه کردن”.

از سوی دیگر، نمایندگی اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات فوری و مستقل برای مجازات عاملان جنایت زیبای ترور شد. ابوعقلی، روزنامه نگار فلسطینی شد اما هیچ اقدامی از سوی مقامات در این زمینه صورت نگرفت بین المللی این اتفاق نیفتاد و اتحادیه اروپا با حمایت مستمر از رژیم صهیونیستی یکی از عوامل اصلی تداوم جنایات این رژیم علیه خبرنگاران است.