رایزنی وزیر امور خارجه عربستان با بورل درباره مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهان



به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (WAS) از دیدار و رایزنی فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اندونزی خبر داد.

بر اساس این گزارش، فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان روز جمعه در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در بالی اندونزی با جوزپ بورل هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، در این دیدار روابط ریاض و اتحادیه اروپا و راه های تقویت آن در تمامی زمینه های همکاری و هماهنگی مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فاس افزود: دو طرف درباره برنامه هسته ای ایران و مذاکرات بین المللی در این زمینه گفتگو کردند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در بالی اندونزی با همتایان و مقامات ترویکای اروپایی دیدار کرد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امروز با کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه، آنان باربوک وزیر امور خارجه آلمان و تیم بارو وزیر سیاسی و معاون دوم وزیر کشور دیدار کرد. وی امروز در حاشیه نشست وزیران گروه بیست در بالی با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد.

این در حالی است که خواسته های خارج از چارچوب توافق هسته ای ۲۰۱۵ که از سوی آمریکا مطرح شده، مانع از انعقاد هرگونه توافقی شده است و در این زمینه، آمریکا تلاش می کند توپ را پرتاب کند. در دربار ایران مقصر دانستن تهران برای همه چیز به نظر یک کار معتاد و یک شکست است.