راوی پور. فردی یا نوستراداموس اصولگرایان؟


عصر ایران مهرداد خادر- همانطور که انتظار می رفت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صحبت کرد علی اکبر راوی پور » در یک برنامه تلویزیونی لوستر و آن را ادعا کنند سه هواپیمای ایرانی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

انتظار می رفت شرکت هواپیمایی به چنین ادعایی واکنش نشان دهد، اما نکته جالب ماجرا این است که اگر رسانه ای یا هر فرد دیگری چنین حرفی می زد تهدید به طرح شکایت یا حداقل مطالبه سند یا متهم کردن او می کردند. تشویش اذهان عمومی یا تهدید به پیگرد قانونی یا تقاضای عذرخواهی، اما همین کافی بود که بگوییم ما گزارش تایید شده ای نداریم.”

واکنش ملایم به چنین ادعای سنگینی که در آن حتی رئیس مجلس متهم به آزار و اذیت و اظهارات بی اساس هم نشد، نشان می دهد که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری می داند یا به او گفته شده به اندازه صحبت از فوتبال در جهان عجیب نیست. ایالات متحده. برنامه “ورزش و مردم”. به این ترتیب در «سوریه» تعجب آور نیست و این نوع واژه ها برای جذب مخاطب برنامه ریزی شده است و زمانی که راوپور در این فضا تجربه زنده ای به دست می دهد، معنای واضحی دارد.

جا دادن به جوانی متولد ۱۳۶۳ با مدرک لیسانس حسابداری، متولد ۶ سال پس از پیروزی انقلاب و در پایان جنگ هشت ساله کودک چهار ساله بود، اما بسیاری از اندیشمندان و سیاستمدارانی که بسیاری از خاطرات و تجربیات آن زمان لذت می برند فرصت پیشنهاد کلمات معقول و عدم حضور یک کلاهبردار در رادیو چندین احتمال را به ذهن متبادر می کند:

یکی این است که علاقه مندان “احمد فرید” چهره جدیدی در برابر مدرنیته تراشیده اند تا او بتواند ادعاهای متفاوتی داشته باشد و فقط یک نویسنده و حرف نزند. چون نوشتار قابل استناد است و نیاز به ذهن منسجم، استدلالی، تحلیلی یا توصیفی دارد، اما در گفتار می توان در مورد هر چیزی چیزی گفت و هر چه نوشته ساده تر و رایج تر و متفاوت تر از ادبیات روحانی باشد، برای مخاطب امروزی جذاب تر است. .

دوم گفتن کلمات عامیانه است. منحصر بفرد از روز قبل تا پس فردا او می گفت که راوپور هیچ ربطی به فردا ندارد، بلکه فقط با مثال های امروز از پس فردا صحبت می کند.

ثالثاً باید یک نمونه امروزی در کلامش داشته باشد تا برای نسل جدید مهم باشد. یا چه کسی از بر خواندن می گوید یا از انیمیشن تام و جری و حالا هواپیما همه عناصر نمونه او مدرن است، نه مثل روحانیون که به نکاتی از تاریخ اسلام اشاره می کنند. اگر انتخابات آمریکا باشد می گوید رئیس جمهور بعدی قطعا زن خواهد بود و اگر انتخابات ایران در سال ۹۶ باشد می گوید. تبریک میگم معیارهای تشخیص حق و باطل عوض شد! هدف آن جلب توجه مخاطبان و منحرف کردن آنها از تفکر واقعی است و همین کار را نیز انجام می دهد.

نه بافرهنگ است و نه مشهور. دوست دارد حسن عباسی او از فحاشی استفاده نمی کند، فقط ادعاهای تکان دهنده ای می کند که گاهی برای عموم جذاب است. Want it or want it که تلفیقی از فرد و نوستراداموس پیامبر باش حتی اگر پیشگویی هایش نادرست باشد!

ویژگی جنبش اعتراضی اخیر این است که تلویزیون در نقد خود شخصیت های اصولگرای درجه یک و حتی درجه دو پیدا نمی کند و ناچار می شود سراغ امثال راوی پور برود و در این زمینه به مقابله با او بپردازد. با کمبود شدید، اما این مقاله نیز قصد دارد این موضوع را مطرح کند و چنین نیست، زیرا یک جستجوی ساده نشان می دهد که چقدر حرف های قبلی او مستند است، بنابراین او البته نقل قول از ادعاهای جدید را زیر سوال می برد.

هدف پیشنهاد آقای Raiveborough است گاهی چند خط می نویسد بخصوص که الان که روزنامه هایی مثل الهمشهری و ایران در دست مخالفان مدرنیته است و یا چون عنوان مؤسسه اش «مبارزه با صهیونیسم و ​​اومانیسم و ​​فراماسونری» است، باید او را به بحث دعوت کرد تا ادعاهایش محک زده شود. . بزرگترین ضعف فردرد این بود که نمی نوشت و با اینکه یکی از طرفدارانش برخی از نامه هایش را می نوشت اما نویسنده نبود. چون با نوشتن سند می گذارید. من برای این که آقای رئیسی پور را خوشنود کنم فردد را مقایسه می کنم وگرنه به هر حال در دانشگاه درس می خواند نه اینکه موسسه داشته باشد.

این که به نظر می رسد اخیراً به علوم دینی و روحانیت علاقه مند شده است نیز شگفت انگیز است، اما بعید است که تغییری در رویکرد او ایجاد شود، زیرا قرار است با نمونه های اخیر مخاطب عام را جلب کند، اما باید بدیهی است که می‌خواهد شخص دیگری باشد، یا می‌خواهد در رادیو و تلویزیون یک سلبریتی شود.

یکی از مهم ترین تفاوت های مدرنیست ها و اصول گرایان، نگاه آخرالزمانی و نفی مدرنیته با مصادیق مدرن است، به همین دلیل است که اکثر نظریه پردازان اصولگرا از بین رفتند و سراغ دیگران رفتند.