راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر به خارگ


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد شکیبی نسب سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به منظور رفع مشکلات تردد و ترابری میان بوشهر و جزیره خارگ و با همت و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی، خط جدید کشتیرانی بوشهر به خارگ با فعالیت یک فروند شناور جدید (هایان) توسط بخش خصوصی راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: از جمله قابلیت‌های این شناور میتوان به ظرفیت حمل ٧۵ دستگاه خودرو سبک و یا ١۵ دستگاه خودرو سنگین به صورت مجزا رمپ تخلیه وبارگیری در هر دو سمت شناور با دو ارتفاع متفاوت جهت انجام عملیات تخلیه و بارگیری در زمان جزر و مد، ۴٠ متر مکعب سردخانه زیر صفر درجه و ۵٠ مترمکعب سردخانه بالای صفر درجه، فضای کافی جهت استقرار سرنشینان خودروها در طول سفر برای ١٠٠ نفر، قابلیت حمل انواع کالا شامل کانتینر خشک و یخچالی، بار متفرقه و انواع خودرو و محموله‌های سنگین و حجیم اشاره کرد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین از دیگر ویژگی‌های این شناور میتوان به قابلیت امکان تردد در شرایط نامناسب جوی وسرعت قابل قبول آن تاکید کرد.

در تحقق این مهم ارگان‌هایی، چون ستاد نظارت گمرکات استان، فرماندهی دریایانی، بخشداری خارک و فرمانداری شهرستان بوشهر به طور مستقیم نقش داشتند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید