راهی برای خودروسازان دیگر وجود دارد


برای سایر خودروسازان نیز راهی وجود دارد که به نظر می رسد وزیر صمت بالاخره فرصت بازدید از خودروسازان بخش خصوصی را پیدا کرده است، اما برای سایر خودروسازان نیز راهی وجود دارد.

راهی برای خودروسازان دیگر وجود دارد

به گزارش خبرخودرو پلاس، در چند رسانه خبر بازدید فاطمی امین از خودروسازان بخش خصوصی منتشر شد. اما هنگام خواندن خبر فقط نام گروه ماموت به چشم می خورد. فقط سایپا و ایران خودرو دولت هستند.
و چه خوب که وزیر صمت به جای خود از یک خودروساز شخصی بازدید کرد و آریانه در زمانی که این سایت هنوز راه اندازی نشده بود از موتور بازدید کرده بود.
اما به محض اینکه امین الصمت از خیابان سمیه برای بازدید از یک کارخانه خودروسازی شخصی در یک جاده خصوصی خارج می شود، باید او را یک مبلغ در نظر گرفت. این بخش خصوصی است.
چرا که گروه غیر غول پیکر که بی شک یکی از افراد تاثیرگذار در صنعت خودرو کشور است، راهی برای خودروسازان دیگر دارد که هر کدام به نوبه خود دارای وزن و تاثیرگذاری خاص هستند.
به عنوان مثال اکنون نمی توان نقش گروه بهمن را به عنوان بزرگترین خودروساز خصوصی در بخش خصوصی نادیده گرفت. در واقع گروه بهمن طی یکی دو سال اخیر در سایر خودروسازان بخش خصوصی از نظر تولید و تنوع محصول در کلاس های مختلف پیشرو بوده است.
البته گروه ماموت نیز یکی از پیشکسوتان خودروسازان بخش خصوصی است. تحریم ها نقش زیادی در کاهش التهاب و اختلال در بازار داشته است. این در حالی است که این گروه از خودروسازان بخش خصوصی با وجود همه چالش ها، مصیبت ها و مشکلات به هر نحوی کانون توجه کارخانجات خود را حفظ کرده اند که نه تنها به صنعت خودرو کشور کمک می کند، بلکه از سوی دیگر مانعی بر سر راه آن است. افزایش بیکاری و افزایش فشار بر دولت.
در این صورت مشخص نیست که آیا دیدار با سایر تولیدکنندگان بخش خصوصی در برنامه های وزیر مسکوت است یا خیر؟
زیرا اگر برنامه ای داشت نشان از اهمیت نقش بخش خصوصی در دستگاه فکری وزیر داشت وگرنه انتخاب گزینشی می تواند حاشیه هایی را به همراه داشته باشد که بر اساس آن تلاش های غول پیکر به راحتی خدشه دار شود. سوال بپرسم؟