رئیس بسیج عشایری کشور: بادیه نشینان پیشگامان اقتصاد مقاومتی هستند/ اولین اجلاسیه شهدای عشایر کشور اواخر خرداد ماه برگزار شد.


خبرنگار خبرگزاری فارس از تهران، سرهنگ احمد سعیدی رئیس سازمان بادیه نشین «بسیج» کشور امروز یکشنبه در مراسم تجدید اساسنامه جامعه بادیه نشینان کشور با الگوبرداری از امام راحل خبر داد. .لوگو وی به خبرنگار فارس در تهران گفت: امروز خانواده های شهدای اقوام و طوایف کشور با حضور بر مزار مهندس کبیر انقلاب با آرمان های امام و جانشینان صالحش تجدید میثاق کردند. در آستانه همایشی که ۱۱۰۰۰ شهید عشایری در آن حضور داشتند».

وی گفت: بیدون ها در منطقه مرزی کشور و مرزبانان کشور هستند و با علاقه ای که به کشور و امام خمینی(ره) داشتند از ابتدای شکل گیری نهضت ایشان و اولین فداکاری خود پای کار آمدند. شهید در سال ۱۳۴۳ در استان فارس انقلاب اسلامی.» نهضت امام خمینی را به وجود آوردند. پس از انقلاب و با شروع جنگ تحمیلی در دفاع مقدس با روحیه میهن دوستی و مدار ولایت کوچک اکثر آنها ابزار و سلاح خود را مانند برنو در برابر رژیم بعث عراق داشتند و بیش از ۱۱ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

رئیس سازمان بسیج بادیه‌نشینان کشور در بیانیه‌ای با بیان اینکه بادیه‌نشین‌ها نه تنها در جنگ نظامی بلکه در جنگ اقتصادی نیز حضور فعال داشتند، خاطرنشان کرد: در سال‌های پس از دفاع مقدس در جنگ اقتصادی بادیه‌نشین‌ها کار و رزق و روزی انجام شد. بخش بزرگی از گوشت و لبنیات متوقف نشد، کشور نقش مهمی در تامین امنیت غذایی ایران دارد، به عنوان مثال ۴۶ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تامین می شود، بنابراین عشایر پیشگامان مقاومت هستند. اقتصاد

سرهنگ سعیدی افزود: نقش بادیه نشینان در تولید ۳۵ درصد صنایع دستی کشور و میراث فرهنگ بومی ایرانی و اسلامی به حدی بود که هر سیاه چادر به عنوان پاسگاه پلیس و کارگاه مقاومتی برای اقتصاد موجب رشد و تقویت شد. بنیادها به فرهنگ کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در راستای پاسداشت این نقشه ها و با هدف تجلیل، تبیین و تعظیم در برابر این نقش بزرگ عشایر، اولین همایش بزرگ شهدای عشایر را به مدت سه روز از ۲۹ تا ۳۰ خرداد در شهر محال بختیاری برگزار کردیم. استان و به میزبانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم این ولایت را پیش رو داریم.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور افزود: در ابتدا و با رویکرد فرهنگی برنامه هایی از جمله برگزاری مسابقات کتابخوانی، یادواره ملی شهدای عشایری، تهیه بانک اطلاعاتی شهدای عشایر، جمع آوری آمار و اطلاعات ۱۱۱۷۶ مورد برگزار کردیم. شهدای عشایر و دیدار با خانواده شهدا».

سرهنگ سعیدی تصریح کرد: رویکرد دیگر در رویکرد خدمات رسانی، محرومیت زدایی و کمک های خالصانه است که شامل ده ها هزار خدمت در قالب بسته های معیشتی و سلامت، کاشت بیش از ۱۸۳ هزار اصله درخت و واکسیناسیون و درمان ۲.۵ میلیون بادیه نشین است. دام و حضور گروه های تخصصی جهادی و پزشکی که در بین طوایف تشکیل شده و به آنها خدمات ارائه می کردند.

وی با بیان اینکه مسئولان و مدیران باید نگاه ویژه ای به بادیه نشینان داشته باشند، گفت: با همه توانمندی هایی که در مورد بادیه نشینان مطرح شده و همه از آن مطلع هستند، از کم کاری نهادهای مختلف به ویژه نهادهای فرهنگی گلایه داریم. در مناطق عشایری کشور.» زیرا نباید اجازه داد فرهنگ بومی این مناطق مانند مقاومت، میهن پرستی، استکبار ستیزی و میهن پرستی و فرهنگ کار و تلاش این عشایر به دست دشمن بیفتد. جنگ

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت نهاده های دامی بادیه نشینان وضعیت مطلوبی ندارد و انتظار داریم مجلس انقلاب و دولت مردمی با توجه به اینکه محترم، نگاه ویژه تری به بادیه نشینان داشته باشند. رئیس در چندین سفر به استان های بادیه نشین و حضور آنها در سیاه چادر موید این رویکرد بود. امیدواریم با این روش ها همه نقش مهمی در تولید و اعتلای اقتصاد و فرهنگ کشور داشته باشیم.

پایان حرف / g
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید