رئیس اداره تحقیقات نیویورک از معاون دادستان آمریکایی درخواست تجدیدنظر کرد


رئیس اداره تحقیقات شهر تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از سوء استفاده از منابع عمومی توسط شهردار بیل دی بلازیو در شکست ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری و همچنین برای زندگی شخصی خانواده اش

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI 2018 ، معاون دادستان در دفتر دادستان آمریکایی منطقه جنوبی نیویورک ، دامیان ویلیامز است. او در 10 نوامبر استعفا می دهد و معاون اول دانیل کورت ، کمیسر ، کمیسر را بر عهده می گیرد.

هفته گذشته ، DOI پس از یک تحقیق دو ساله گزارشی 47 صفحه ای را منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع می شود ، در طول مبارزات انتخاباتی کوتاه مدت ریاست جمهوری وی در حدود 320،000 دلار هزینه های امنیتی شهردار را پرداخت کرده است. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری برای اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، دولت خوبی نیست یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تعدادی از موارد نقض اخلاق مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را پیدا کرد. در این گزارش آمده است که افسران تعیین شده با جزئیات به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به کار خود در بروکلین برده اند.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند بر شایعات حاکم بر آن تأثیر بگذارد. این بر عهده کمیته تضاد منافع شهر است که تعیین کند آیا دو بلاسیو ملزم به پرداخت 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در زمان شهرداران ریاست جمهوری است.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر از تصمیم قبلی شورا در مورد هزینه های مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو مدعی شد که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی می کند.

«وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. من بلد نیستم پروتکل های امنیتی چیست “، دی بلاسیو در جلسه مطبوعاتی خود در روز چهارشنبه اظهار داشت. “من نمی دانستم رویکرد تاریخی چیست. من می دانستم و تصور می کردم که اتفاقی که برای دیگر شهرداران رخ می دهد در پی خواهد بود. ”

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با تخریب تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شده است “. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارسال شد.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط دو بلاسیو به TWO پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش های منتقد دولت بلاسیو را منتشر نکند و به شورای شهر گفته است که شهردار در یک تماس تلفنی “بر سر من فریاد کشید ، مرا متهم کرد که سعی در سرنگونی دولت او دارم.” و سپس به من اطلاع داد که “این قبل از آنکه چیزی را بگویم که نباید بگویم ، بسته می شود. “

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در زمان وقوع بحران و بحران” به DOI پیوسته است و انتصاب دی بلاسیو را پذیرفته است “تنها به شرط این که اجازه استفاده از اختیارات قانونی DOI را داشته باشم ، تنها با قضاوت حرفه ای من. “منافع مستقل و عمومی ”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به مدت 12 سال در DOJ به عنوان دستیار وکیل در ایالات متحده کار می کرد و گاهی اوقات به عنوان رئیس تجدید نظر و رئیس واحد خشونت و جنایت سازمان یافته خدمت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت دستیار افسانه ای دادستان آمریکایی بود. وی در طول مدت حضور خود در دفتر ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های مربوط به این دفتر را انجام داد و تعداد بیشماری (دستیاران وکلای آمریکایی) را راهنمایی کرد. ” “سابقه تاریخی او در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او یک وکیل استثنایی آمریکایی خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دادستان کل سابق آمریکا دانیل گیتنر به عنوان رئیس بخش جنایی این اداره خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید