دو آمریکایی دیگر در جریان درگیری با روسیه در دونباس کشته شدند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از گزارش های مکرر مبنی بر حضور مزدوران خارجی برای نبرد با روسیه در شرق اوکراین و کشته شدن تعدادی از آنها در جریان درگیری ها، اکنون از کشته شدن دو آمریکایی خبر می رسد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صبح یکشنبه بدون ارائه جزئیات گفت که دو شهروند این کشور اخیرا در منطقه دونباس در شرق اوکراین کشته شدند.

به گزارش رویترز، این مقام آمریکایی گفت که دولت واشنگتن با خانواده های کشته شدگان آمریکایی در تماس است و تمام کمک های دیپلماتیک ممکن را ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اعلام زمان و چگونگی کشته شدن این دو شهروند اخیرا خودداری کرده است.

به گزارش رویترز، با وجود هشدارها درباره کمبود تسلیحات در درگیری های اوکراین، تعداد زیادی از آمریکایی ها برای جنگ با روسیه به منطقه دونباس رفتند. یک شهروند آمریکایی در ماه مه پس از پیوستن به دیگر جنگجویان خارجی که به اوکراین رفته بودند در عملیات کشته شد.

ماه گذشته، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مرگ دو آمریکایی دیگر در اوکراین را تایید کرد. منابع خبری چندی پیش گزارش دادند که ارتش روسیه دو سرباز سابق آمریکایی را که با نیروهای روسی در اوکراین می جنگیدند دستگیر کرد. رابرت دراک ۳۹ ساله و اندی تای اینگوکوئن ۲۷ ساله اولین آمریکایی هایی هستند که از زمان شروع جنگ در اوکراین توسط روس ها اسیر شدند.

از زمان شروع جنگ در اوکراین، کشورهای غربی علاوه بر حمایت مالی و تسلیحاتی برای کیف، تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال کرده اند. در همین راستا، جان کربی، هماهنگ کننده روابط راهبردی در شورای امنیت ملی آمریکا، شامگاه جمعه اعلام کرد که ۲۷۰ میلیون دلار کمک نظامی جدید به اوکراین ارائه خواهد کرد که شامل دریافت ۵۸۰ پهپاد از پنتاگون می شود.

علاوه بر این، طی ماه های گذشته گزارش هایی مبنی بر کشته شدن سربازان این کشورها به ویژه آمریکا و انگلیس در جبهه های نبرد اوکراین منتشر شده است. لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا اخیراً به صراحت گفته است که شهروندان این کشور در صورت تمایل می توانند داوطلبانه در اوکراین بجنگند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید