دولت پاناما نسبت به افزایش بیشتر مهاجران هائیتی به مرزهای آمریکا هشدار داد


وزیر امور خارجه پاناما روز چهارشنبه هشدار داد که بیش از 60 هزار مهاجر ، که بسیاری از آنها از نژاد هائیتی هستند ، از طریق آمریکای مرکزی به مرز آمریکا و مکزیک می روند و دولت بایدن را با بحران مهاجرت غیرقانونی جدید تهدید می کند.

اریکا مونس در مصاحبه با Axios مدعی شد که دولت وی آخرین افزایش مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است ، که منجر به تجمع بیش از 15000 نفر در زیر پل در دل ریو ، تگزاس و منتظر دریافت توسط مقامات مرزی در اوایل این ماه شد. ماه

مونس که از واشنگتن خواسته است تا بر اساس برنامه ای با سایر کشورهای جهان در منطقه هماهنگ شود ، می گوید: “ما خود را متعهد کرده ایم که به هر مرجعی که فکر می کنیم و می توانیم ملاقات کنیم ، بگوییم” لطفاً به این توجه کنید “. برای حل مشکل.

او گفت: “همه ما باید در این موضوع نقش داشته باشیم و رویکرد منطقه ای رویکرد درستی است.” برای پاناما حل این مشکل به تنهایی غیرممکن است. “

وزیر خارجه پاناما هشدار داده است که ممکن است 60 هزار مهاجر به مرز آمریکا و مکزیک منتقل شوند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مونس روزهای دوشنبه و سه شنبه در واشنگتن با اعضای کنگره و همچنین آلخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی دیدار کرد. سناتور تد کروز (R-Texas) ، یک قانونگذار ، روز چهارشنبه به فاکس نیوز گفت که موینس نحوه برخورد کشورش با “تخلیه بیش از 80،000 مهاجر هائیتی از آمریکای جنوبی از طریق پاناما به پاناما را توضیح داده است. [this year]به ”

کروز افزود: “همه اینها به این دلیل اتفاق می افتد که جو بایدن و کامالا هریس از اجرای قانون خودداری می کنند.” و منجر به بحران سلامت عمومی و بحران انسانی خواهد شد. ”

اریکا مونس مدعی شد که دولت وی آخرین افزایش مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
اریکا مونس مدعی شد که دولت وی آخرین افزایش مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

Axios ، با استناد به برآوردهای دولت پاناما ، گزارش داد که انتظار می رود نزدیک به 27000 مهاجر تنها در این ماه از جنگل های خطرناک منطقه دارین گپ عبور کنند – بیشتر از سال 2019.

مونس گفت: “بگذارید قبول کنیم ، همه به ایالات متحده می روند.”

بیشتر مهاجران پس از زلزله ویرانگر 2010 در هائیتی به دلیل فرصت های اقتصادی در آمریکای جنوبی ترک کرده اند. با پایان یافتن مشاغل ، امیدهای آنها بر ایالات متحده متمرکز شد.

مونس به Axios گفت که پاناما با مشارکت دو همسایه فوری خود ، کلمبیا و کاستاریکا ، سیستم سهمیه بندی مهاجران را آغاز کرده است. با این حال ، وی افزود ، سایر کشورهای آمریکای جنوبی باید سیستم های مشابهی را برای کنترل تعداد مهاجران ایجاد کنند.

مایورکاس اوایل هفته جاری فاش کرد که 13000 مهاجر هائیتی با آخرین افزایش ، توسط یک قاضی مهاجرت شنیده خواهند شد – 10.000 نفر از آنها در ایالات متحده آزاد شده اند.

سناتور تد کروز گفت که مونس مدعی است که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هاییتی را از طریق آمریکای جنوبی ، از طریق پاناما ، به ایالات متحده می بیند.
سناتور تد کروز گفت مونس مدعی شد که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هائیتی را در حال عبور از آمریکای جنوبی ، از طریق پاناما ، و دیدن ایالات متحده مشاهده کرده است.
رویترز

به گفته وزارت امنیت داخلی (DHS) ، 8000 نفر دیگر “داوطلبانه” به مکزیک بازگشتند ، در حالی که 4000 نفر دیگر در حال اخراج یا حذف توسط DHS بودند. نزدیک به 4000 نفر در یک سری پروازهای اخراج به هائیتی بازگردانده شدند.

بایدن رئیس جمهور مشهور مسئولیت مساله مرزی را به کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور واگذار کرد ، وی در اوایل ماه ژوئن سفری بسیار مورد استقبال از مکزیک و گواتمالا را در تلاش برای رسیدگی به “علل اصلی” مهاجرت غیرقانونی آغاز کرد.

با این حال ، نماینده هنری کوئلار (دی تگزاس) هفته گذشته گفت که تور هریس هیچ کاری برای رفع مشکل انجام نداد.

دیدگاهتان را بنویسید