دولت ورزش برنج را به عنوان آستانه اشرفیه ثبت کند


به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، ابراهیم النجفی امروز در حاشیه جشنواره ورزش سرو و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان کمک زیادی به برگزاری جشنواره ورزش سرو کرد، اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت است. برنامه ریزی برای رسیدگی به ورزش است.» شالیزاری بومی و محلی است که از برگزاری جشنواره ورزشی برنج حمایت زیادی کرده است.

وی با معرفی خاستگاه ورزش برنج در شهرستان آستانه – اخرافیه گفت: ورزش های سرو شامل فوتسال، وادی، کشتی و اسطوخودوس برای اولین بار چندین سال پیش در شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد که انتظار داریم این ورزش ها در جای خود باشد ثبت نام در آستانه – اخرفیه به زودی.

نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه بر لزوم توجه به حمایت دولت از ورزش برنج در شهرستان آستانه اشرفیه تاکید کرد و گفت: گیلان ظرفیت های زیادی در زمینه های ورزشی، فرهنگی، صنعتی دارد. ، گردشگری و کشاورزی که اگر آن را بپردازیم. با توجه به آنها می توان به موفقیت های زیادی دست یافت. به همین منظور از دولت می خواهم با یارانه دادن به ورزش برنج از توسعه ورزش برنج در گیلان حمایت کند.

نجفی با اشاره به تاثیر ورزش های محلی در شکل گیری جامعه گفت: در جای جای کشور بازی های بومی و محلی فراوانی با آداب و رسوم مختلف برگزار می شود که در صورت توجه به آن ها باعث شناسایی ورزشکاران مستعد و ایجاد نشاط در افراد می شود. کمک به جامعه

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۸




این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید