دورست در قتل بهترین دوستش روزی حساب می شودمحاکمه قتل شدید رابرت دورست بیش از دو سال به طول انجامید. حکم او نسبتاً کوتاه خواهد بود و آتش بازی هایی که بین دادستان کل و وکیل مدافع رخ داد ممکن است مفقود شود.

لوس آنجلس (AP) – محاکمه قتل شدید رابرت دورست بیش از دو سال به طول انجامید. حکم او نسبتاً کوتاه خواهد بود و آتش بازی هایی که بین دادستان کل و وکیل مدافع رخ داد ممکن است مفقود شود.

وارث عجیب و غریب املاک و مستغلات در نیویورک روز پنجشنبه با یک دوره اجباری زندان بدون شرایط مشروط برای قتل درجه اول بهترین دوستش ، سوزان برمن روبرو می شود.

پروفسور لوری لوونسون از دانشکده حقوق لویولا می گوید: “اکنون که هیئت منصفه قدرت را یافته است ، مجازات کاملاً روشن است.” “من مطمئن نیستم که چیزهای بیشتری برای گفتن (به دادستان) وجود دارد.”

دورست 78 ساله ماه گذشته در دادگاه عالی لس آنجلس به دلیل تیراندازی به سر برمن در خانه اش در لس آنجلس درست قبل از کریسمس 2000 محکوم شد.

دورست ، که مشکلات پزشکی متعددی دارد ، روز پنجشنبه با استفاده از اسکراب های قهوه ای رنگ در زندان به صندلی چرخدار در دادگاه پرتاب شد. چشمانش کاملاً باز بود و نگاهی کاتاتونیک داشت.

چند نفر از اعضای هیئت منصفه برای مشاهده محکومیت به سالن دادگاه بازگشتند و در جعبه هیئت منصفه قرار گرفتند.

محاکمه در مارس 2020 آغاز شد و به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده و تعطیلی دادگاه ها به مدت 14 ماه به تعویق افتاد. این پرونده در ماه مه از سر گرفته شد و هیئت منصفه در 17 سپتامبر رای صادر کرد.

برمان ، دختر یک مافوق لاس وگاس ، محرمانه طولانی مدت دورست بود که آماده می شد به پلیس بگوید که پس از ناپدید شدن همسرش در نیویورک در سال 1982 ، به او عیب جویی جعلی داده است.

کتی دورست هرگز پیدا نشد. روبرت دورست هرگز به جرم مرتبط با ناپدید شدن متهم نشده است.

اما پس از محکومیت وی برای مرگ برمن ، که بر اساس شواهدی مبنی بر کشته شدن همسرش بود ، یک دادستان نیویورک اکنون آماده است تا علیه وی در مرگ وی اتهام بزند. ناشناس بودن

دورست در پرونده LA ، شهادت همسر و برمن را رد کرد ، اما گفت اگر این کار را بکند دروغ می گوید.

خانواده کتی مک کورمک دورست امیدوار بودند پنجشنبه در دادگاه در مورد از دست دادن شهادت دهند ، اما بر اساس ایمیل هایی که به وکیل آنها ارسال شده است ، دادستان این درخواست را رد کردند.

دادستان رابرت آبرامز گفت خانواده مک کورمک ناامید و عصبانی هستند. وی گفت اعضای خانواده در این حکم شرکت نمی کنند.

آبرامز گفت: “خانواده نمی خواهند 3000 مایل سفر کنند تا در برخی از تولیدات هالیوود نقش موثری را ایفا کنند و در آنجا بنشینند و نتوانند برای قربانی اظهارات تأثیرگذار بگذارند.” “این فیلمی نیست که یک نمایش بی ادبانه باشد. این زندگی آنهاست و 40 سال رنج کشیده اند. ”

سخنگوی دفتر دادستانی ناحیه پیامی را برای درخواست نظر ارسال نکرد.

لوونسون گفت که آیا کتی دورست قربانی پرونده لس آنجلس است ، مشکوک است زیرا روبرت دورست متهم به قتل او نشده است. اجازه دادن به برادرانش برای صحبت در هنگام صدور حکم ، مشکل دیگری را برای تجدید نظر ایجاد می کند.

وکلای مدافع قصد دارند روز پنجشنبه برای محاکمه جدید ادعا کنند و می گویند شواهد کافی برای اثبات پرونده وجود ندارد و 15 دلیل اشتباه قاضی را ذکر کرده است.

لوونسون گفت که این پیشنهاد در درجه اول برای حفظ موضوعات تجدیدنظر است و احتمالاً با شکست مواجه می شود ، اگرچه برخی از استدلال های آنها می تواند توجه دادگاه عالی را به خود جلب کند.

دفاع می گوید قاضی مارک ویندهام باید زمانی که هیئت منصفه به خانه فرستاده می شد و پرونده به تعویق می افتاد ، شکایت می کرد. آنها گفتند که این تاخیر بی سابقه بوده است.

بسیاری از مسائل دیگر مربوط به پذیرش شواهد است ، مانند اجازه دادن به دادستان ها برای شهادت اینکه دورست در سال 2001 همسایه ای را در گالوستون ، تگزاس کشته و بدن او را بریده و قطعات را به دریا انداخته است. دورست پس از اعتراف به اینکه موریس بلک به سمت او اسلحه شلیک کرد و در درگیری مسلحانه کشته شد ، از قتل تبرئه شد.

آنها همچنین با شهادت و نمایشگاه هایی مخالفت کردند که نشان می داد هنگامی که دورست در نیواورلئان در سال 2015 دستگیر شد ، او دارای ماسک ، هویت جعلی ، مواد مخدر ، 40 هزار دلار و تفنگ دستی در اتاق هتل خود بود.

آنها همچنین با ارائه یک فیلم بلند بر اساس زندگی دورست توسط هیئت داوران و مستند شش قسمتی “The Jinx: The Life and جنایات روبرت دورست” مخالفت کردند.

لوونسون گفت ، برای محدود کردن تعداد موارد تجدیدنظر ، دادستان می تواند محدودیت بیشتری در ارائه حکم اعمال کند ، به ویژه هنگامی که مدت زندان از قبل تعیین شده است.

جان لوین ، معاون دادستان ، پس از محکومیت از وی س whatال کرد که چه چیزی باید به دورست بگوید.

لوین ، که متجاوز بود و اغلب وکیل مدافع دیک دگرین را در شش سال از دستگیری تا محکومیت کنار گذاشت ، در ابتدا گفت که هیچ حرفی برای گفتن به مردی که سالها دنبالش بوده ندارد.

او سپس دورست را “روان پریشی خودشیفته” نامید که “همسرش را کشت و برای سرپوش گذاشتن او مجبور شد بکشد”.

وی 78 سال دارد. لوین می گوید مدت زیادی است که می گذرد. ​​” “او زندگی بسیار بیشتری داشت ، می دانید ، کتی 30 ساله نشد. به طور کلی ، با توجه به کاری که انجام داد ، زندگی بسیار بیشتری از آنچه که حقش بود داشت.”

___

کریستوفر وبر نویسندگان آسوشیتدپرس از لس آنجلس و مایکل آر سیساک از نیویورک در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید