ده ها کارگر در آزمایشگاه های هسته ای آمریکا از حکم واکسیناسیون شکایت می کنند


آلبوکو ، نیویورک (AP) – کارگران یکی از برجسته ترین آزمایشگاه های تسلیحات هسته ای کشور روز جمعه با مهلت مواجه می شوند.

آلبوکو ، نیویورک (AP) – کارگران یکی از آزمایشگاه های اصلی سلاح های هسته ای کشور روز جمعه با مهلت واکسیناسیون یا آماده شدن برای اخراج مواجه هستند.

ده ها کارگر در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس – محل تولد بمب اتم – از حکم قضایی شکایت کرده و می گویند معافیت ها به طور غیر موجه رد شده و حقوق اساسی آنها توسط Triad National Security LLC ، پیمانکار آزمایشگاه آزمایشگاه ، نقض می شود. وزارت انرژی آمریکا

این امر به عهده قاضی ناحیه ایالتی است که با صدور حکم دادگاه از اخراج کارکنان در حین تصمیم گیری درباره اصل پرونده جلوگیری کند. جلسه دادرسی روز پنجشنبه برگزار شد.

این شکایت ادعا می کند که مدیریت آزمایشگاه باعث آزار و اذیت کارکنان و ایجاد محیط کاری خصمانه شده است. این شکایت تجربیات بسیاری از کارگران را برجسته می کند ، از جمله یکی که به دلیل عدم واکسیناسیون فریاد کشیده شد و یکی از اعضای خدمه به او گفت که او و خانواده اش مستحق مرگ هستند.

این آزمایشگاه از اظهارنظر در مورد این روند خودداری کرده و به س questionsالاتی در مورد میزان واکسیناسیون فعلی در میان کارکنان ، این که آیا معافیت ها تأیید شده است یا کارکنانی که در روز جمعه گردش می کنند ، چه اتفاقی می افتد ، پاسخ نمی دهد.

متقاضیان شامل دانشمندان ، مهندسان هسته ای ، مدیران پروژه ، تکنسین های تحقیق و دیگران هستند که دارای بالاترین مجوزهای امنیتی در کشور برای کارهایی هستند که انجام می دهند. بسیاری از آنها در زمینه های خود متخصص هستند و جایگزینی آنها در کوتاه مدت دشوار خواهد بود.

برخی از کارکنانی که بخشی از این فرآیند هستند ، ده ها سال در آزمایشگاه لوس آلاموس کار کرده اند ، در حالی که برخی دیگر کارمندان جدیدتری هستند که از ایالت ها و کشورهای دیگر به نیومکزیکو نقل مکان کرده اند.

برخی از کارکنان تخمین می زنند که آزمایشگاه می تواند 4 تا 10 درصد نیروی کار خود را به دلیل انجام وظیفه از دست بدهد.

“در هر سازمانی افرادی هستند که همیشه شناخته نمی شوند و کار دیگران را ممکن می سازند. گرگ ملو از گروه مطالعاتی لوس آلاموس ، یک گروه نظارتی که سالها فعالیتهای آزمایشگاهی را زیر نظر داشته است ، گفت: “آنها را از دست بدهید و مشکل دارید.”

این آزمایشگاه در حال حاضر نزدیک به 14000 کارمند دارد و یکی از بزرگترین کارفرمایان در نیومکزیکو است. همچنین در کشوری واقع شده است که به دلیل جمعیت بالای دکترا در بین ثروتمندان ایالات متحده قرار دارد.

دادستان جاناتان داینر ، که نماینده کارگران در محاکمه آنها است ، گفت که این پرونده شامل اطلاعات علمی زیادی است که باید مورد بررسی قرار گیرد ، اما امیدوار است قاضی به زودی در مورد زندگی مردم تصمیم گیری کند ، در حالی که زندگی مردم وارونه می شود.

این شکایت به اظهارات مقامات ارشد ایالات متحده و سازمان بهداشت جهانی در سال گذشته اشاره می کند ، آنها می گویند هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری درباره چگونگی کاهش واکسن ها و م theyثر بودن آنها در مورد پیشگیری از افراد مبتلا وجود دارد. از ارسال آن

در این شکایت آمده است: “این واقعیت که نشان داده شده است واکسن ها فقط علائم گیرنده را کاهش می دهند و از عفونت یا انتقال جلوگیری نمی کند ، یک حقیقت فوق العاده مهم برای ادعاهای متقاضیان است.”

با توجه به اینکه میزان واکسیناسیون آزمایشگاه در حال حاضر بالا در نظر گرفته شده است ، ملو گفت که اجبار کردن موانع اندک برای دستیابی به واکسن هیچ تفاوت اپیدمیولوژیکی ایجاد نخواهد کرد.

“اگر LANL در حال حاضر مصونیت گله ای ندارد ، هیچ مبنایی برای دستور وجود ندارد. LANL علمی نیست. “

برخی از کارگران استدلال های مشابهی را مطرح کردند و گفتند که کنترل بالایی که هنگام کار با سلاح های هسته ای یا سایر پروژه های سطح بالا از آنها خواسته می شود ، علیرغم مدل سازی گسترده آزمایشگاهی برای ایالت و سایر گرایش های مربوط به آن ، در زمینه واکسن اعمال نمی شود. کووید -19.

توماس میسون ، مدیر آزمایشگاه ، گفت که بیماری همه گیر تأثیر جدی بر آزمایشگاه داشته است و تعداد بیشتری از موارد COVID-19 را در کارکنان واکسینه نشده ذکر کرد. با این حال ، کارکنان با عقب نشینی گفتند موارد افراد واکسینه نشده به طور طبیعی بیشتر خواهد بود زیرا آزمایشگاه کارکنان واکسینه شده را از صندوق تست معمولی خود حذف کرده است.

در آزمایشگاه های ملی ساندیا مستقر در آلبوکرکی ، همه کارکنان و پیمانکاران فرعی باید تا 8 دسامبر به طور کامل واکسینه شوند یا تا روز جمعه برای معافیت اقدام کنند. مدیران آزمایشگاه واکسیناسیون COVID-19 را برای نیروهای جدید در 13 سپتامبر اجباری کرده اند.

تا به امروز ، بیش از 88 درصد از کارکنان Sandia ، کارآموزان ، کارکنان پسا دکتری و پیمانکاران در مکانهایی در نیومکزیکو و کالیفرنیا کاملاً واکسینه شده اند.

در نیومکزیکو ، تقریباً 72 درصد از افراد بالای 18 سال کاملاً واکسینه شده اند. این درصد در هفته های اخیر تغییر چندانی نکرده است ، زیرا افراد بیشتری علیه واکسن عقب نشینی می کنند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید