دلیل افزایش تعداد ویروس کرونا در هفته گذشته / میزان نگهداری واکسن – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی در گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما گفت: در حال حاضر ویروس کرونا از بین نرفته است و مردم ساده لوح نباشند.

وی افزود: در حال حاضر با وجود ایمنی در اکثر کشورها، شرایط کرونا مساعد نیست، اما در ایران شرایط مناسب است. روز یکشنبه هفته گذشته تعداد مراجعین به ۵۰۰۰ نفر افزایش یافت اما امروز این تعداد کاهش یافته و تعداد موارد بستری در بیمارستان به ۳۵۰ مورد در روز رسیده است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علت افزایش تعداد مبتلایان این است که این بیماری در کشورهای همسایه شیوع بیشتری دارد و تعداد آزمایشات در ایران افزایش یافته است و به همین دلیل تعداد موارد ابتلا به این بیماری بیشتر شده است. که شناسایی شده اند رو به افزایش است».

وی افزود: میزان پاسخ های نادرست در آزمایش ها نیز افزایش یافت و به همین دلیل در هفته جاری تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافت و به نظر نمی رسد وضعیت جدی و جای نگرانی باشد.

کریمی گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیون واکسن تزریق شده که ۶۴ میلیون تک دوز، ۵۷ میلیون در دو دوز و ۲۸ میلیون در سه دوز واکسن کرونا بوده است. بودن امروز بهترین زمان برای تکمیل واکسیناسیون است.

وی افزود: پس از ۶ ماه ایمنی کاهش می یابد. در ماه های آینده، گردهمایی هایی مانند بازگشت زائر ما شاهد بازگشایی مدارس، مراسم مذهبی و واکسیناسیون علیه کرونا تا رفع این بیماری خواهیم بود.

قائم مقام وزارت بهداشت، موجودی واکسن کرونا در کشور را ۵۰ میلیون دوز اعلام کرد و گفت: خرید واکسن های تولید داخل طبق قرارداد از آنها خریداری می شود و مجوز صادرات نیز به وزارتخانه صادر شده است. داخلی تهیه کنندگان.