در روزهای آینده بارش برف و باران در کشور پیش بینی می شود


پیش بینی های سازمان هواشناسی کشور حاکی از بارش باران، برف، وزش باد و کاهش دما در مناطق مختلف کشور است.

در روزهای آینده بارش برف و باران در کشور پیش بینی می شود

به گزارش تایمز، آخرین اطلاعات سازمان هواشناسی کشور حاکی از آن است که امروز (۹ مهرماه) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان شمالی و همچنین در شمال غرب کشور بارندگی پیش بینی می شود. در استان های شمالی کرمانشاه، همدان و قزوین. در این روز بارش شدید باران در نواحی ساحلی گیلان و غرب مازندران و وزش باد همراه با کاهش دما در نوار شمالی به ویژه در سواحل شمالی و شمال شرقی رخ می دهد و بارش باران و برف پیش بینی می شود. در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات اردبیل.

روز یکشنبه یکم آبان ماه در اردبیل، گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات استان های گلستان و سمنان بارندگی پیش بینی می شود و بارش ها در شمال غرب و شمال شرق کاهش یافته و به صورت متناوب ادامه دارد. در این دو روز دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

در شمال غرب کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز و شمال استان مرکزی بارش باران، رعد و برق و وزش باد و در بعدازظهر به تدریج در استان‌های گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود. افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می شود.

از روز سه شنبه (۱۲ آبان) بارش ها در شمال غرب کاهش می یابد و با نفوذ جریانات شمالی در سواحل دریای خزر، بارش ها در استان های ساحلی، خراسان شمالی و خراسان شمالی رضوی آغاز می شود. دریای خزر نیز مواج پیش بینی می شود.

در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران و در دامنه های زاگرس واقع در استان های همدان، مرکزی و قم رگبار و رعد و برق پراکنده و گاهی وزش باد شدید خواهد بود. و بالا آمدن گرد و غبار . در این روز در شرق مازندران و گلستان بارش شدید خواهد بود.

چهارشنبه ۱۳ آبان ماه بارندگی ها در این مناطق کاهش می یابد و هوای آرام در سراسر کشور حاکم می شود و تنها در استان گیلان و شرق اردبیل بارش های پراکنده و خفیف رخ می دهد.

طی امروز (۹ مهرماه) و فردا (۱۰ آبان ماه) هوای اهواز بیدمای ۳۷ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای ۳۷ و ۳۶ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای صفر و صفر سردترین و شهرکرد سردترین هوا خواهد بود. ۲ درجه سانتیگراد. .

وضعیت هوای تهران در دو روز آینده

آسمان تهران فردا (۱ آبان) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۳ و در روز دوشنبه (۱۱ آبان) کمی ابری و در بعد از ظهر. گاهی اوقات افزایش وزش باد شدید و گرد و خاک با دمای کمتر از ۱۵ درجه سانتیگراد وجود خواهد داشت و شما انتظار دارید حداکثر دما ۲۴ درجه سانتیگراد باشد.