در برزیل ، بدترین خشکسالی در چند دهه گذشته در سدی غول پیکر احساس شده استهرنانداریاس ، پاراگوئه (AP) – سد برق آبی عظیم ایتایپو واقع در مرز برزیل و پاراگوئه در رودخانه وسیع پارانا ، احساس می کند …

هرنانداریاس ، پاراگوئه (AP) – سد آبی عظیم ایتایپو در مرز برزیل و پاراگوئه در رودخانه پارانا بزرگ ، گرمای بدترین خشکسالی برزیل در 9 دهه اخیر را احساس می کند.

گاهی اوقات به عنوان یکی از هفت شگفتی مدرن جهان ، بانک های ایتایپو ، معمولاً سرسبز و سرسبز ، صخره ای و خالی شده اند.

به گفته وب سایت Itaipu ، سال 2020 یکی از خشک ترین سالها در تاریخ این نیروگاه بود ، با قدرت در پایین ترین سطح از سال 1994 ، یک دهه پس از افتتاح و زمانی که ظرفیت آن کمتر از اکنون بود.

هوگو زاراته ، ناظر کارخانه ، گفت که تولید امسال حتی کمتر از 15 درصد خواهد بود.

زاراته به آسوشیتدپرس گفت: “ما انتظار نداریم که بحران کمبود آب قبل از سال 2022 حل شود. ما سال را در وضعیت نسبتاً پیچیده ای آغاز می کنیم.”

این برای کشوری ویران کننده است که تولید برق آبی حدود دو سوم کل ظرفیت نصب شده را شامل می شود و کارشناسان درباره کمبود احتمالی برق در ماه های آینده هشدار می دهند.

رئیس جمهور ژائیر بولسونارو ماه گذشته گفت که مخازن سد برق آبی “در محدوده” هستند و از برزیلی ها خواست چراغ را خاموش کنند ، دوش آب سرد بگیرند و در صورت امکان از آسانسور استفاده نکنند.

نمایندگان مجلس حتی در مورد بازگشت ساعت تابستانی بحث کردند.

محصولات کشاورزی پژمرده شده اند ، در حالی که هزینه های انرژی و قیمت مواد غذایی در حال افزایش است. زراته خاطرنشان کرد که کمبود باران “بر ناوبری تأثیر می گذارد ، بر ماهیگیری و گردشگری تأثیر می گذارد.”

رودخانه پارانا که از گیاه Itaipu تغذیه می کند ، یکی از اصلی ترین آبراه های تجاری در آمریکای جنوبی است که از برزیل ، پاراگوئه و آرژانتین می گذرد. این به پایین ترین سطح خود در تقریبا 80 سال اخیر رسیده است. کشتی های روی رودخانه مجبور بودند برای ادامه حرکت به کشتی ، حجم خود را کاهش دهند.

سطح پایین آب بخشی از چرخه های طبیعی است. اما کارشناسان هشدار داده اند که فعالیت های انسانی بر الگوهای آب و هوایی جهان تأثیر می گذارد و منجر به حوادث شدید مکرر مانند خشکسالی شدید و سیل می شود.

یک مطالعه اخیر نشان داد برزیل ، کشوری که دارای بیشترین منابع آب شیرین در کره زمین است ، 15 درصد از آب سطحی خود را از سال 1991 از دست داده است.

___

خبرنگار دایان جانت ، خبرنگار AP از ریودوژانیرو گزارش داد.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید